Informační bulletin na květen 2018

Vážení piloti a pilotky, 
v květnovém informačním bulletinu věnujte pozornost informaci o prolongaci pojištění odpovědnosti pilotů a také upraveným palivovým příplatkům. Rovněž je zde uveden termín navigační soutěže BEMOAIRu B.A.R.2018 na kterou si již můžete rezervovat letadla. V článku níže čtěte podrobnosti :

INFORMAČNÍ  BULLETIN  č.    BMA/05/2018                                        KVĚTEN  2018                                         8.5.2018  

 • INFO č.1  :  PALIVOVÉ PŘÍPLATKY NA MĚSÍC KVĚTEN 2018                                        yes

        Oba dodavatelé leteckého paliva - TwinTrans v Benešově i Shell v Brně pro květen zvýšili cenu AVGAS 100 a upravujeme tedy palivové příplatky dle aktuálních cen dodavatelů. Přehled cen palivových příplatků v Benešově a v Brně na období 05/2018 je uveden níže, v tabulce :   

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Benešov       (   +0,50 Kč  )     __________________     t.j. PAP   15,30  Kč /L

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Brno             (   +1,80 Kč )    ____________________     t.j. PAP    16,45  Kč /L

Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov            (   +0,45 Kč  )     ___________________    t.j. PAP   7,65  Kč /L

Aktuální příplatky, které jsou v tomto období v platnosti, jsou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha

 
  • INFO č.2  :  POJIŠTĚNÍ ODPOVÉDNOSTI PILOTŮ  ČSOB                                                                                            


        V loňském roce jsme posunuli počátek pojištění pilotů na 19.5. aby bylo více času na začátku měsíce upravit (zrušit, rozšířit) pojistky jednotlivých pilotů pojištěných v naší hromadné smlouvě. Cena za pojištění je u pojistitele ČSOB 3269,-Kč  (na hodnotu 200.000,-Kč při 10% spoluúčasti na celý svět bez rozdílu územního rozsahu) tedy stejná jako vloni. Pojištění běží kontinuálně dál pro ty, kteří jsou již pojištěni. Zařazení nového pilota do seznamu bude možné využít pouze v době výročí pojistky tedy do 19.5. Pokud budete chtít pojištění zrušit, je to možné do 15. května písemným ohlášením na náš email. Kdo tak neučiní, bude automaticky pojištěn a přijde Vám faktura na další pojistné období. V průběhu roku pak půjde připojistit kohokoliv přes nás (rovněž za výhodnějších podmínek) u pojišťovny ERGO, cena bude stejná jako u ČSOB. Pojistit se můžete i individuálně přes odkaz na našich webových stránkách, v tom případě Vám bude poskytnuta sleva 5% z běžné ceny pojistného (3599,- až 3999,- podle doby jakou vlastníte pilotní průkaz a podle délky bezeškodního průběhu). Za zajištění hromadného pojištění Vám budeme od nás účtovat administrativní poplatek 100,-Kč + DPH, i s tím bude částka výrazně nižší, než kdybyste si uzavírali pojistku samostatně.

  • INFO č.4 :  TESTY - PŘEZKOUŠENÍ PILOTŮ V ROCE 2018                                                                                                


       Upozorňuji, že skončilo období, do kdy jste mohli u nás létat s loňským přezkoušením a nyní musí mít všichni piloti již vyplněné nové testy. Ti z Vás, kteří je ještě neabsolvovali, ať tuto povinnost splní před dalším létáním. Vy, kteří máte testy hotové, přihlaste se pro potvrzení do zápisníku. Podrobné informace k testům byly zveřejněny v minulém bulletinu.

   • TESTY JSOU DOSTUPNÉ NA SERVERU e-LEARNINGU zde :   http://bemoair.com/elearning/login.php   (Kdo nemá nebo zapomněl přístupové údaje, vyžádejte si je u mne na telefonu 604842624 nebo na novacek@bemoair.cz  Jsou obvykle jiné než na rezervaci E.B.A. nebo na tyto stránky.

  • INFO č.6   TERMÍN NAVIGAČNÍ SOUTĚŽE B.A.R. 2018                                                                                              


  •   Již tradičně je červen nabitý leteckými akcemi, počínaje Aviatickou poutí atd. Mimo jiné bude 22.6.-24.6.2018 již 4. Slet ČS letadel, kterého se opět zúčastní i naši piloti s našimi letadly Zlín, L200 a L40. Vzhledem k výše uvedenému, je naplánován termín naší navigační soutěže B.A.R. 2018 na konec června, tedy sobotu 30.6.2018. Prosím piloty, kteří tuto soutěž létají, aby si zarezervovali tento termín a včas se přihlásili na mém emailu. Propozice pak zašlu počátkem června, letadla si můžete rezervovat opět přes email, nebo od června přes systém E.B.A.

  •  To je prozatím vše do květnového bulletinu, příští vydání bude pravděpodobně opět počátkem června. Sledujte tyto provozní stránky, občas se v čase mezi vydáním bulletinů vyskytne jiná, důležitá informace. V případě Vašich dotazů k jednotlivým bodům tohoto bulletinu mne kontaktujte na tel. 604 842 624 nebo emailem na adrese :  novacek@bemoair.cz.  

   

  Za Leteckou školu BEMOAIR s.r.o.  Vítězslav Nováček 

 •  

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer