Informační bulletin na říjen 2018

Vážení piloti a pilotky, 
po letní přestávce ve vydávání bulletinů, kdy ani nedocházelo ke změnám ceny paliva ( a tím palivových příplatků), Vám zasíláme informace na měsíc říjen. Níže tedy čtěte o změně cen palivových příplatků, informace o přezkoušení z ICAO angličtiny, plánovaném výletu na Slovensko, termínu Doletné a další provozní informace :

INFORMAČNÍ  BULLETIN  č.    BMA/07/2018                                        ŘÍJEN  2018                                        9.10.2018  

 • INFO č.1  :  PALIVOVÉ PŘÍPLATKY NA MĚSÍC ŘÍJEN 2018                                        yes

        Během léta a prázdnin se cena paliva neměnila a nebyl tedy důvod měnit palivové příplatky. Očekávali jsme, že na podzim, tak jako v minulých letech, vysoká letní cena půjde zase dolů... ale bohužel opak je pravdou. Ceny paliva stále rostou a na jejich novou úroveň tedy upravujeme i palivové příplatky na říjen. Přehled cen palivových příplatků v Benešově a v Brně na období 10/2018 je uveden níže, v tabulce :   

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Benešov       (   +0,50 Kč  )     __________________     t.j. PAP   17,80  Kč /L

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Brno             (   +0,55 Kč )    ____________________     t.j. PAP    19,90  Kč /L

Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov            (   +0,90 Kč  )     ___________________    t.j. PAP  10,20  Kč /L

Aktuální příplatky, které jsou v tomto období v platnosti, jsou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha

 
  • INFO č.2  - DOLETNÁ 2018     Sobota 15.12.2018 od 17:00   (blokace termínu)                                                          


        Oznamujeme datum konání letošní "Doletné", přestože ještě nevíme, kde bude akce uspořádána. Termín je však již znám, Doletná je naplánována na sobotu 15.12.2018. Rezervujte si tedy čas na tento sobotní večer na naši tradiční akci. Zahájení bude pravděpodobně v 17:00 a bližší informace obdržíte v prosincové pozvánce. Prozatím známe tedy datum a čas, místo bude upřesněno v dalším bulletinu. Je však jisté, že již nebude v hotelu Pošta, ale na jiném místě. Restaurace, kde jsme Doletnou pořádali přes 20 let, je již mimo provoz. Možná se po rekonstrukci hotelu opět na staré místo vrátíme, ale letos to určitě nebude. Přihlašovat se můžete již nyní, bylo by dobré, kdybychom co nejdříve znali počet zúčastněných pilotů, právě z důvodu zajištění vhodných prostor a občerstvení.                                 

  • INFO č.3  Zkoušky a školení z letecké angličtiny ICAO                                                                                             


        Plánujeme opět podzimní kurz a přezkoušení z ICAO angličtiny. Bude sice až v listopadu, ale oznamujeme jej již nyní, abychom měli více času podle počtu uchazečů zajistit lektora a zkušební komisi. V případě zájmu zajistíme i opakovací školení z letecké angličtiny, kde budou probírány vzorové příklady a poslechy pro vlastní zkoušku. Školení a zkoušky se uskuteční v případě, že budou alespoň čtyři uchazeči. Přihlášky prosím co nejdříve zasílejte na náš email nebo telefony uvedené níže. Informace v PDF najdete zde :   ŠKOLENÍZKOUŠKY ICAO  a  SCRIPTA VFR Termín sdělíme zájemcům individuelně a bude rovněž uveden v příštím bulletinu.

  • INFO č.4   VÍKENDOVÝ VÝLET NA SLOVENSKO   27.-28.10.2018                                                                             


  •   Plánujeme ještě podzimní výlet na Slovensko do Martina a přilehlých koutů, tak jak probíhaly tyto výlety v minulosti. V případě zájmu se co nejdříve přihlašte, abychom mohli domluvit logistiku výletu na "rybačku" (kdo nezná, chytání pstruhů a večerní grilování), případně další aktivity a ubytování. Slovensko má výhodu v tom, že není potřeba letět ani na letový plán ani nemusíte mít anglickou doložku. Kdokoliv tedy bude mít o výlet zájem, hlaste se na našich mobilních telefonních číslech nebo emailem. Případně si již v rezervačním systému E.B.A. můžete letoun rezervovat s poznámkou, zda vyžadujete instruktora, nebo poletíte sami. 

  • INFO č.5 -   NOČNÍ LÉTÁNÍ - VÝCVIK NOVÝCH PILOTŮ I OBNOVA PO PŘESTÁVCE                                                 


  •   Se zkracujícím se dnem bude opět možné absolvovat výcvik v nočním létání pro piloty, kteří chtějí tuto kvalifikaci získat i opakovací lety pro piloty, kteří tuto kvalifikaci mají, ale dlouho již v noci neletěli, tedy po přestávce. Výcvik je možné provádět v malých skupinách i individuálně. Objednávky, další informace a požadavky na mém telefonním čísle uvedeném níže. Výcvik je možný jen na typech Cessna, které jsou vybaveny radionavigací nebo GPS/GNS (požadavek L6 na vybavení letadla při nočních letech). 

  •  To je prozatím vše do říjnového bulletinu, příští vydání bude počátkem listopadu. Sledujte tyto provozní stránky průběžně, občas se v čase mezi vydáním bulletinů vyskytne jiná, důležitá informace. V případě Vašich dotazů k jednotlivým bodům tohoto bulletinu mne kontaktujte na tel. 604 842 624 nebo emailem na adrese :  novacek@bemoair.cz.  

   

  Za Leteckou školu BEMOAIR s.r.o.  Vítězslav Nováček