Informační bulletin na listopad 2018

Vážení piloti a pilotky, 
přinášíme Vám listopadový bulletin s důležitými informacemi o provozu naší letecké školy. Palivové příplatky tentokrát neměníme, cena paliva zůstává po říjnovém zvýšení stejná. Důležitá informace je zejména o místě konání "Doletné", která bude letos po více jak 20 letech na jiném místě. Podrobnosti čtěte v článku níže :

INFORMAČNÍ  BULLETIN  č.    BMA/08/2018                                        LISTOPAD 2018                                   8.11.2018  

 •     INFO č.1  :  Palivové příplatky na měsíc listopad 2018                                           yes

        Jak již bylo řečeno v úvodu, palivové příplatky se nezměnily a platí stávající z října 2018. Pro přehlednost zde příplatky uvádíme pro letiště Benešov a Brno a je vydán i aktuální ceník.  Přehled cen palivových příplatků v Benešově a v Brně na období 10/2018 je uveden níže, v tabulce :   

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Benešov       (   0,00 Kč  )     __________________     t.j. PAP   17,80  Kč /L

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Brno             (   0,00 Kč )    ____________________     t.j. PAP    19,90  Kč /L

Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov            (   0,00 Kč  )     ___________________    t.j. PAP  10,20  Kč /L

Aktuální příplatky, které jsou v tomto období v platnosti, jsou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha

 
  • INFO č.2  - DOLETNÁ 2018     Sobota 15.12.2018 od 18:00   (blokace termínu)   UPŘESNĚNÍ MÍSTA A ČASU          


        V minulém bulletinu bylo oznámeno datum konání letošní "Doletné", nyní Vám upřesňujeme místo. Po více než dvaceti letech musíme uspořádat naši akci na jiném místě než v hotelu Pošta, ve kterém je nyní restarace mimo provoz. Letos tedy bude "Doletná" v café restaurant "Zelený strom", která je v Benešově na Malém náměstí. Jedná se o příjemné prostředí s dobrou kuchyní a z hlediska umístění je to cca 100m od původního místa, kdy parkoviště je v podstatě shodné. Je domluveno, že v případě alespoň 40 účastníků nám vyblokují pro naši akci od 18:00 celou restauraci. Proto bych potřeboval nejpozději do konce listopadu nahlásit počet osob i kvůli objednání jídel. V případě požadavku na ubytování je možné dále využít hotel Pošta, který je od restaurace "Zelený strom" 3minuty chůze a ubytování stále funguje. Vaši účast mi hlašte na email, telefon, nebo pošlete sms na 604842624. Děkuji. Budu se s Vámi těšit v novém prostředí na nové zážitky. Oficiální pozvánky ještě zašlu začátkem prosince, je možné si vzít samozřejmě doprovod.

  • INFO č.3  Zkoušky a školení z letecké angličtiny ICAO                                                                                              


        Jak bylo uvedeno v minulém bulletinu, pořádáme další zkoušky z letecké angličtiny, které budou v neděli 11.11.2018 od 13:00 na učebně BEMOAIRU. Pokud ještě někdo na poslední chvíli rozhodne ke zkouškám přijít, je to možné, kapacitu máme. Tentokrát to bude bez opakovacího kurzu, pouze přezkoušení. Cena přezkoušení 1950,- Kč + DPH.  Bližší informace v PDF najdete zde :   ŠKOLENÍZKOUŠKY ICAO  a  SCRIPTA VFR.

  • INFO č.4   Kurzy pro vybírání vývrtek pro LAA  - částečné omezení výcviku ve dvojím                                          


  •   Naše letecká škola vyhrála výběrové řízení pro výcvik pilotů reprezentačního družstva v UL létání, jehož zadáním je naučit piloty ULL praktickému vybírání vývrtek. Protože se jedná o 15 účastníků a jsme limitováni časem dokončení zakázky, bude o následujících víkendech omezen výcvik pilotních žáků a lety s piloty ve dvojím, protože naši instruktoři se budou věnovat výše uvedené činnosti. Létání ve dvojím ve všední dny a jakékoliv samostatné létání pilotů a pilotních žáků není nijak omezeno, kromě využití letounu Z142, ten bude použit pro kurz "Vývrtky". V plánovacím systému E.B.A. je již tato činnost vyblokována. 

  • INFO č.5 -   Omezení pro piloty létající na letiště BRNO                                                                                              


  •   Tato zpráva je upozorněním pro piloty, kteří létají na letiště Brno a nemají vystavenu ID kartu pro LKTB. Protože došlo k určitým změnám na letišti Brno a zpřísnění pohybu po letišti, veškeré přílety musí být provedeny s odbavením přes handling a se stáním letadla na stojánce GA. To i přesto, že se jedná o naše letadlo, které je na letišti v Brně provozováno. Týká se to příletu, kdy kterýkoliv člen posádky nebude mít platnou ID kartu pro letiště Brno. Tedy i v případě výcvikového letu s naším instruktorem, který IDC má. Ti, kteří chtějí létat na letiště Brno častěji a chtějí letadlo odstavovat u našich hangárů bez poplatků handlingu, musí si zajistit školení bezpečnosti a vystavení ID karty. S tím Vám samozřejmě pomůžeme, pro podrobnosti kontaktujte mne, nebo vedoucího pobočky Brno, pana Jiřího Unzeitiga. 

  • INFO č.6 -   Audit  CZ/ATO-002 Letecké školy BEMOAIR                                                                                              


  •   Na konci října byl u naší ATO proveden kontrolní audit ÚCL pro prodloužení oprávnění letecké školy. Audit proběhl bez zásadních připomínek ze strany ÚCL a máme tedy prodloužené oprávnění k poskytování výcviků v původním rozsahu na příští dva roky. V souvislosti s tím jsme rozšířili osnovu IR(A) o výcvik PBN, tedy výuku pro létání RNAV, přiblížení GNS a pod. Piloti, kteří jsou ve výcviku IFR již budou létat podle této změněné osnovy splňující nové požadavky EASA.

  •  To je prozatím vše do listopadového bulletinu, příští vydání bude počátkem listopadu. Sledujte tyto provozní stránky průběžně, občas se v čase mezi vydáním bulletinů vyskytne jiná, důležitá informace. V případě Vašich dotazů k jednotlivým bodům tohoto bulletinu mne kontaktujte na tel. 604 842 624 nebo emailem na adrese :  novacek@bemoair.cz.  

   

  Za Leteckou školu BEMOAIR s.r.o.  Vítězslav Nováček