Informační bulletin na březen 2019

Vážení piloti a pilotky, 
přinášíme Vám další bulletin č. BMA/03/2019 s informacemi týkajícími se provozu naší letecké školy na měsíc březen. Opět je více informací, zejména týkající se školení, prosím pozorně si bulletin přečtětě. Vše se dozvíte v článku níže :

  INFORMAČNÍ  BULLETIN  č.    BMA/03/2019                                        BŘEZEN  2019                                          4.3.2019   

 •     INFO č.1  :  PALIVOVÉ PŘÍPLATKY NA MĚSÍC BŘEZEN 2019     AKTUALIZACE K 6.3.2019 *)          yes

        Cena leteckého benzinu AVGAS100 i BAN95 bez biosložky v Benešově se zvýšila o cca 0,50Kč, v Brně od 6.3. stoupla o 1,20Kč. Upravujeme tedy palivové příplatky na březen v Benešově a od 6.3. i v Brně. V tabulce níže jsou uvedeny samostatně  příplatky pro letiště Benešov i Brno a je vydán nový aktuální ceník.     

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Benešov       (   + 0,50 Kč )     __________________     t.j. PAP   15,80  Kč /L

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Brno     *)    (   + 1,20 Kč )     __________________     t.j. PAP    17,10  Kč /L

Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov             + 0,40 Kč )     __________________     t.j. PAP    8,55  Kč /L

Aktuální příplatky, které jsou v tomto období v platnosti, jsou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha

 
  • INFO č.2  :  NATÁČENÍ NORSKÉHO FILMU - OMEZENÍ PROVOZU 14.3.2019                       


  •   Dne 14.3.2019 proběhne v areálu BEMOAIR a na dalších místech na letišti Benešov natáčení norského TV seriálu pod pracovním názvem “Atlantic Crossing“. Jedná se o jednodenní natáčení a v našem areálu a budovách bude proto omezen provoz. Na natáčení by k nám měl přiletět historický Beechcraft C45H Expeditor. Pokud se budete chtít přijít podívat, je to možné za dodržení podmínek natáčecího štábu. Odlety na trať budou možné, pouze je nutno počítat při příletu s možným vyčkáváním, nebude-li dopředu přesně dohodnutý čas pro návrat na LKBE. Výcvik v tento den nebudeme poskytovat.                                                             

  • INFO č.3 :  OBNOVA POJIŠTENÍ ODPOVĚDNOSTI PILOTŮ U ERGO                      


  •   Ke dni 12.3. končí výroční pojištění skupiny pilotů, kteří jsou pojištěni u ERGO. Je zajištěno automatické prodloužení pojištění na další období, v nejbližších dnech Vám budou rozeslány faktury. Pokud by někdo nechtěl být dále pojištěn, prosím o sdělení obratem, nejpozději do 8.3.2019. Toto se netýká se pilotů pojištěných ve skupině přes ČSOB, tam končí výroční pojistka až v květnu a informace k obnově přes ČSOB pro další období budou sděleny později. 

  • INFO č.4 :  POSLEDNÍ PŘIPOMÍNKA ŠKOLENÍ PILOTŮ 16.3.2019 - upřesnění místa školení


  •  Již ve třetím bulletinu za sebou Vám oznamujeme termín školení pilotů a to 16.3.2019 - podrobnosti a program jsou již od ledna na těchto stránkách v jiném článku - ZDE ODKAZ. Upřesňujeme nyní místo školení, je to sportovní areál Sladovka na jihovýchodním okraji Benešova a školení proběhne v odděleném prostoru restaurace hotelu "Zimní stadion". Před areálem zimního stadionu jsou dvě velká parkoviště, která pro návštěvníky nejsou zpoplatněna, takže nebude problém zaparkovat přímo na místě. Ostatní informace včetně odkazu na mapy s přesnými souřadnicemi místa najdete v již zmíněném článku. Zahájení školení je v 9:00 a ukončení kolem 16h. Účast nutná, ale školení od jiných provozovatelů uznáváme. 

  • INFO č.5 :  SEMINÁŘ INSTRUKTORŮ A ŠKOLENÍ PILOTŮ NA LETIŠTI BRNO 22.3.-23.3.2019                 


        Týden po školení pilotů v Benešově pořádáme dvoudenní seminář letových instruktorů na letišti Brno. Seminář bude probíhat v pátek 22.3.2019 a v sobotu 23.3.2019 na učebně BEMOAIR na letišti Brno Tuřany. Druhý den školení bude spojen se školením pilotů, týká se zejména těch, kteří létají na letišti Brno. 

  • INFO č. 6 :  ANGLIČTINA ICAO - OPAKOVACÍ KURZ A ZKOUŠKY 31.3.2019


  •      Jak bylo zveřejněno v minulém bulletinu, pořádáme jednodenní opakovací kurz z letecké angličtiny spojený se zkouškou ICAO. Vzhledem k možným termínům lektora a zkušební komise je stanoven datum školení na neděli 31.3.2019, zahájení v 8:30. Na školení budou zopakovány základy letecké  angličtiny a probírány příklady, které pak u zkoušky mohou nastat, zejména poslechy standartní a nestandartní komunikace, ATISy z různých letišť světa apod. Předpokládá se základní znalost angličtiny alespoň na úrovni B1 a schopnost komunikovat v běžné hovorové angličtině. Zkoušky ICAO pak budou zahájeny odpoledne cca ve 14h. Podrobnosti o kurzu najdete zde. Bližší informace o zkouškách najdete v archivu a v příručkách zde na našich provozních stránkách, kde lze po registraci stáhnou i scripta letecké angličtiny našeho lektora Jana Štastného a také ukázky korespondence a letecké komunikace.  KURZ JE VHODNÝ I PRO DISPEČERY AFIS!

  • INFO č. 7 :  NOVÉ FOTOGALERIE A VIDEA - doplňující informace


  •      V minulých bulletinech jsem Vám zapomněl připomenout zveřejnění našich filmů a videí, které byly promítány na Doletné, najdete je spolu s ostatními z let minulých na tomto odkazu : FILMY A VIDEA BEMOAIR je zveřejněno cca 12 nových krátkých filmů a šotů. Rovněž tak fotografie z Doletné a dalších akcí naší školy byly doplněny do fotogalerie na ZONERAMA, budete-li mít pár minut volna věnujte je návštěvě těchto našich stránek, možná se tam také najdete.... :-)

  •    Do březnoivého bulletinu je to tedy vše, těším se na další Vaše návštěvy u nás. Sledujte průběžně tyto provozní stránky, občas se v čase mezi vydáním bulletinů může vyskytnout jiná, důležitá informace. V případě Vašich dotazů k jednotlivým bodům tohoto bulletinu mne kontaktujte na tel. 604 842 624 nebo emailem na adrese :  novacek@bemoair.cz