Informace provozovatele letiště Benešov LKBE

Vážení uživatelé letiště Benešov,

od 1. 9. 2020 začnou práce na modernizaci provozních ploch našeho letiště, po jejichž skončení bude travnatý povrch RWY 06/24 i 09/27 a příslušných TWY zpevněn plastovými zatravňovacími rošty/dlaždicemi a RWY 06/24 a TWY C budou opatřeny světelným zabezpečovacím zařízením, umožňujícím provoz VFR noc.(Další info čtěte v článku níže.)

Investorem akce v hodnotě více než 22 mil. Kč (bez DPH) je Středočeský kraj prostřednictvím své správy silnic, dodavatelem je společnost Techniserv Bratislava, která uspěla ve výběrovém řízení.

Stavební práce přinesou omezení leteckého provozu. Předběžně počítejte s následujícím:


Od 1. 9. 2020 bude uzavřeno asfaltové parkoviště na západní části prostranství mezi letištní budovou a hangáry F AIRu – budou na něm skladovány plastové dlaždice. Zároveň bude uzavřeno travnaté parkoviště západně od asfaltové komunikace před letištní budovou, aby byl trvale možný příjezd k požární nádrži společnosti F AIR.

Fáze 1: Začátkem září bude pravděpodobně až na jeden týden uzavřena RWY 09/27 a TWY A. Pro motorový provoz bude sloužit RWY 06/24, přístup na ni bude možný s maximální opatrností po provizorních TWY C-západ a C-východ. Plachtařský provoz nebude možný.

Fáze 2: Bude uzavřena RWY 06/24 a TWY D. Vzhledem k tomu, že na části TWY C mezi RWY 09/27 a RWY 06/24 budou pravděpodobně pokračovat výkopové a další práce, dojde zřejmě k omezení či nemožnosti plachtařského provozu.

Fáze 3: Bude uzavřena RWY 09/27. Přístup na RWY 06/24 bude po TWY A na její východní konec, objetí prahu dráhy 27; na severní  straně nynější RWY 09/27 bude vytýčena spojka k TWY C, po níž se bude pokračovat na TWY D a po ní k vyčkávacím místům RWY 06/24, která bude v té době ve zkušebním provozu. Z bezpečnostních důvodů nebude možný plachtařský provoz.

Termíny jednotlivých fází není možné v tuto chvíli upřesnit, neboť postup prací, především pokládání plastových dlaždic, bude závislý na počasí. Stavební povolení platí do 31. 12. 2020; pokud by bylo příliš sucho, mohou se ale práce protáhnout až do jara roku 2021.

Od 1. 9. 2020 až do uvedení letiště do běžného provozu není možné pořádat žádné sportovní či společenské akce, při nichž je třeba využívat provozní plochy (RWY a TWY) letiště.

O aktuálních omezeních bude letecká veřejnost informována NOTAMy, v nichž bude upřesňována platnost jednotlivých v AIP SUP publikovaných omezení. Kromě toho vás budu informovat touto cestou.

Děkuji vám za pochopení.

S pozdravem, Vladimír Hadač, Letiště Benešov přísp. org.

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer