Informační bulletin na DUBEN 2021

Vážení piloti a pilotky, 

byl vydán nový informační bulletin č. BMA04/2021, ve kterém najdete provozních informace týkají se palivových příplatků, školení pilotů, opatření proti šíření COVID - aktualizované, dále informace o rekonstrukci prostor LŠ v Benešově, slevových akcích a pod. Detaily čtěte v článku níže :

 
 INFORMAČNÍ  BULLETIN  č. :   BMA04/2021                                         Duben 2021                                           1.4.2021      
 •    INFO č.1  :  PALIVOVÉ PŘÍPLATKY NA MĚSÍC DUBEN 2021                                      yes

        Cena paliva opět trochu stoupá a dodavatelé zvýšili ceny AVGAS i BAN na letišti Benešov i Brno. Proto upravujeme i aktuální palivové příplatky, které najdete samostatně pro LKTB i LKBE v tabulce níže :

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Benešov       (   +1,00 Kč  )     __________________     t.j. PAP   15,80  Kč /L

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Brno             (   +0,50 Kč  )     ___________________     t.j. PAP    19,60  Kč /L   

Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov             +0,80 Kč  )     ___________________     t.j. PAP   9,80  Kč /L

Aktuální příplatky, které jsou v tomto období v platnosti, jsou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha

 •                                                
  • INFO č. 2 :  AKCE 10+10  - SLEVA NA LETOVÉ HODINY C-152 A Z-142 - PRO PRVNÍCH 10H OD GO 


  •     Akce z minulého měsíce pokračuje, ale hodin za tuto nižší cenu již moc nezbývá. Základní cena za hodinu C152 OK-LKB je ještě 2400,-Kč (zbývají už jen necelé 2h do ukončení akce) a cena "rovného" létání na Z142 OK-LNB (ne AKRO) je stále za 3360,- (zbývá ještě 8h)  K této ceně pak budou připočteny standartní palivové příplatky a daně. Po odlétání prvních 10hodin bude dále platit standartní sazba dle ceníku za letové hodiny - viz bod 1. 

  • INFO č. 3 :  OPATŘENÍ COVID19 - AKTUALIZOVANÉ INFORMACE k 31.3.2021


       Podle aktualizovaného usnesení vlády  č.314 ze dne 26.3.2021 aktualizujeme naše opatření - zejména bod 1 :

   1. Teoretická výuka se do 11.4.2021 pozastavuje a je možná pouze distanční formou nebo přes videokonference. Pro podrobnosti k organizování výuky a další dotazy volejte naše instruktory.
   2. Pozemní přípravy budou prováděny individuálně, na učebně maximálně v počtu 2 osob (pilot/žák + instruktor) za dodržení bezpečné vzdálenosti. Vyhrazená místnost pro ostatní členy posádky neprovádějící předletové přípravy, bude "Čekárna cestujících" se samostatným vchodem. 
   3. Ve vnitřních prostorách a během létání budou mít všichni členové posádky nasazený respirátor kategorie FFP2/FFP3 po celou dobu výuky/výcviku. Pokud bude pilot létat v sóle, toto opatření se ho netýká v letadle.
   4. Praktický výcvik a pronájem letadel bude plánován tak, aby se v jednom okamžiku na letišti (ve vnitřních prostorách) bezprostředně nepotkávalo více osob, tedy max 2 osoby  na jedno letadlo v provozu, kromě zaměstnanců.
   5. Před každým letem bude provedena desinfekce řídících a ovládacích prvků v letadle, toto bude provádět technik při předletové kontrole
   6. Při letech na cizí letiště nebude posádka opouštět letadlo.
   7. Do odvolání je zakázáno provádění vyhlídkových letů, seznamovacích letů, fotoletů a dalších letů, při kterých je na palubě jiná osoba než posádka (examinátor, instruktor, pilot, žák ve výcviku). Posádkou mohou být další členové v rámci jedné rodiny pilota. 
   8. Ostatní létání se omezí na pilotní výcviky dle vyjímky v nařízení - čl. 3 bod (V) cituji : "s vyjímkou...... dalších vzdělávacích akcí a zkoušek z profesních kvalifikací a jiných zkoušek, jejichž složení je podmínkou stanovenou právními předpisy pro výkon určité činnosti" . Týká se tedy všech pilotních výcviků a získávání nových kvalifikací, což je také výcvik. Pro tyto účely je i vyjímka z omezení pohybu osob dle bodu 7. "cesta za účelem účasti na vzdělávání včetně praxí a na zkouškách". K cestě za tímto účelem si nezapomeňte vyplnit a připravit formulář - ke stažení zde : "Čestné prohlášení" nebo  "Formulář pro cesty mimo okres" - zaškrtněte bod : Cesta za účelem vzdělávání a praxe.
   9. Další létání se omezí na pronájem letadla dle bodu 10 za účelem :
   10. a) let pro udržení a prodloužení svých kvalifikací - např. POZ
    b) let pro přepravu v souvislosti s výkonem povolání
    c) let pro přepravu v souvislosti s návštěvou rodiny
    d) let prováděný pro potřebu svého podnikání
   11. e) let provedený vlastním, u nás hangárovaným letadlem, pokud let nespadá do kategorie dle bodu 8 
   12. Dodržujte odstup 2m od ostatních osob a vyvarujte se vzájemnému tělesnému kontaktu, používejte desinfekci
   13. Jestliže máte jakékoliv symptomy nemoci (nachlazení, kašel, zvýšená teplota, pozitivní test) žádáme Vás, nenavštěvujte naší společnosti
   14. Pokud by byl některý z účastníků provozu pozitivně testován na COVID19, tuto skutečnost neprodleně oznámí odpovědné osobě provozovatele.
   15. Aktuální informace hledejte na stránkách MZČR zde : https://koronavirus.mzcr.cz/aktualni-opatreni/  

   16. Opatření týkající se provozu leteckého servisu (platí pouze pro letiště Benešov) :
    1. Pracovníci servisu budou přejímat letouny k údržbě v ochranných pomůckách (respirátory FFP2/3, rukavice)
    2. Zamezí zbytečnému kontaktu se zákazníky
    3. Při přípravě letadla do provozu Letecké školy BEMOAIR bude součástí přípravy letadla otření exponovaných míst (řízení a ovládací prvky) desinfekčním prostředkem
    4. Jsou omezeny servisní výjezdy za zákazníky, veškerá údržba bude prováděna na základně Benešov.

   INFO č. 4 :  ŠKOLENÍ PILOTŮ V ROCE 2021 - AKTUALIZOVÁNO


  •      20.3.2021 proběhlo historicky první ON-LINE školení pilotů formou videokonference, které se zúčastnilo skoro 40 pilotů. Všem účastníkům děkuji a připomínám druhé školení, které je již tuto sobotu 3.4.2021  začátek opět v 9:30. Všechny naše piloty, kteří školení nemají absolvované, budu ještě dnes kontaktovat s pokyny pro připojení do videokonference. Po absolvování školení pak budete standardním způsobem vyplňovat testy - přezkoušení pilotů pro rok 2021. Testy budou přístupné v týdnu po Velikonocích (po druhém školení) a opět budou naši piloti informováni samostatnými emaily s pokyny, jaké testy absolvovat. Kdo se nezúčastnil prvního nebo druhého školení, další bude řešeno již individuálně, za poplatek. 

  • INFO č. 5 :  DATABÁZE A MAPY 2021


        Nové mapy ICAO jsou k vyzvednutí na letišti v kanceláři podle seznamu na základě objednávek pilotů. Databáze letišť je možné ještě případně přiobjednat. Cena Databáze letišť ČR+SR pro rok 2021 je 590,-Kč a neobsahuje mapu ICAO. Podrobnosti k objednávkám byly uvedeny v minulém a lednovém bulletinu. Mapy ICAO lze také ještě přiobjednat, ale za vyšší cenu než byla uvedena v březnovém bulletinu a to za 350,-Kč/ks. 

  • INFO č. 6 :  REKONSTRUKCE PROSTOR LETECKÉ ŠKOLY - DOKONČENO


        V minulém bulletinu jsme Vás informovali o rekonstrukci zázemí letecké školy v Benešově. S radostí Vám nyní můžeme oznámit, že až na drobné úpravy a doladění detailů je přestavba hotová a náš provoz již nikterak neomezuje. Můžete se těšit do částečně nového prostředí. Děkujeme všem, kteří i v době stavebních úprav přicházeli na létání a trpěli prach a omezení provozu. Nyní je již uvnitř hotovo a čisto. Na teplejší jarní období upravíme ještě i posezení venku na terase.

  • INFO č. 7 :  NOČNÍ PROVOZ NA LKBE


        Na školení pilotů jste byli informováni o změnách letištního řádu, zejména v souvislosti s rozšířením provozu LKBE na VFR NOC. Včera zde byla kontrola z ÚCL a je ještě nutno nějaké administrativní úkony dořešit. Na tom provozovatel letiště pracuje a snad se konečně dočkáme zprovoznění LKBE pro VFR NOC, v průběhu dubna. Samostatná informace o tom bude vydána na těchto provozních stránkách.

  •  


  •  A to je na tento měsíc zatím vše. Sledujte dále průběžně tyto provozní stránky, případně náš facebook. Budete-li mít nějaké další dotazy k jednotlivým bodům tohoto bulletinu, volejte na můj tel. 604 842 624 nebo je zasílejte emailem na novacek@bemoair.cz 

   •  Za Leteckou školu BEMOAIR s.r.o.    Vítězslav Nováček

  •