Informační bulletin na ČERVEN 2021

Vážení piloti a pilotky, 

byl vydán nový informační bulletin č. BMA06/2021, ve kterém najdete provozních informace týkají se palivových příplatků, slevových akcí na některé typy letadel, podrobnosti k navigační soutěži BemoAirRace, aktualizovaný ceník a pod. Podrobnosti čtěte v článku níže :

 
 INFORMAČNÍ  BULLETIN  č. :   BMA06/2021                                       Červen 2021                                           6.6.2021      
 •    INFO č.1  :  PALIVOVÉ PŘÍPLATKY NA MĚSÍC ČERVEN 2021                                      yes

        Cena paliva na letišti Benešov se na další měsíc zvýšila jak pro Avgas tak i BAN a naopak v Brně prozatím zůstává na květnové úrovni. Upravujeme tedy palivové příplatky pro Benešov viz tabulka níže :

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Benešov       (   +1,00 Kč  )     __________________     t.j. PAP   16,80  Kč /L

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Brno             (     0,00 Kč  )     ___________________     t.j. PAP    21,75  Kč /L   

Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov              +0,95 Kč  )     ___________________     t.j. PAP  10,75  Kč /L

Aktuální příplatky, které jsou v tomto období v platnosti, jsou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha

 •                                                
  • INFO č. 2 :  SLEVOVÁ AKCE NA "LETNÍ" TYPY SEP a ULL 


  •   Doufáme, že konečně začne skutečné léto a proto jsme na období červen a červenec pro Vás snížili cenu na letounech, které létají málo a převážně v teplejším období. Jedná se o L-40 OK-NPS, kde je aktuální cena bez palivových příplatků 3000,- Kč (-390 od běžné ceny) a rovněž je sleva na otevřenou Sluku LK2 OK-AUE28 na 780 Kč bez PAP a DPH - vše uvedeno přehledně v ceníku, viz bod výše. Cena platí jak na přeškolení, tak na další pronájem v uvedeném období.

  • INFO č. 3 :  OPATŘENÍ COVID19 - AKTUALIZOVANÉ INFORMACE k 6.6.2021


       S ohledem na uvolňování opatření a klesající případy nákazy COVID19 rušíme většinu opatřeních z minulého bulletinu, kromě : 

   1. Všichni zaměstnancí jednou týdně absolvují antigenní nebo PCR test na COVID19, pokud nebudou splňovat podmínky pro očkované osoby
   2. Lety nejsou nijak omezeny, jsou možné i lety v plném obsazení letadla a s cestujícími. Za poučení, případné ověření testů (očkování) je zodpovědný každý člen posádky. Pilot si toto ověří u své posádky dotazem.
   3. Pokud cestující nebude mít platný test nebo očkování proti COVID19, je povinnen nosit při bližším kontaktu (v kancelářích nebo v letadle) respirátor FFP2 nebo roušku.
   4. Dodržujte bezpečný odstup od ostatních osob a vyvarujte se vzájemnému tělesnému kontaktu, používejte desinfekci
   5. Jestliže máte jakékoliv symptomy nemoci (nachlazení, kašel, zvýšená teplota, pozitivní test) žádáme Vás, nenavštěvujte naší společnost
   6. Aktuální informace hledejte na stránkách MZČR zde : https://koronavirus.mzcr.cz/aktualni-opatreni/   
  •  
  • INFO č. 4 :   ÚPRAVA CEN ZA SLUŽBY LETOVÝCH INSTRUKTORŮ

         Protože se obecně zvyšují náklady na vše, nejen v oboru letectví, budeme muset postupně přistoupit k úpravám cen i v naší společnosti. Protože již máte většinou uzavřené smlouvy na tuto sezónu, začneme mírným zvýšením položek, které Vás tolik nezatíží a to jsou ceny za letového instruktora. Od července bude následovat úprava ceny kurzovného pro základní výcviky, kde je FI v ceně výcviku a zvýšena cena zážitkových / seznamovacích letů pro veřejnost. To se většinou nikoho z Vás, již hotových pilotů, nedotkne. Vše je v aktuálním ceníku, pro přehled ještě uvádím cenu za hodinu FI zde v bulletinu (ceny jsou bez DPH) :

   • - FI pro základní výcvik LAPL/PPL je v ceně výcviku - úprava kurzovného pro nově zahájené výcviky bude od 2.pololetí 2021 
   • - FI pro VFR a různé kontrolní lety, nebo na vyžádání pilotem např. safety .............................................  550.- Kč /h  (doposud 500,-)
   • - FI pro noční létání na všech letounech a výcvik IFR na F172 /SE  ......................................................... 750,- Kč /h (doposud 700,-) 
   • - FI pro komplexní letadla  ( Cirrus SR20, Cessna C350, L200 Morava) ................................................... 850,- Kč /h (doposud 500/700)
   • - FI pro kvalifikaci Aerobatic a Advanced UPRT ......................................................................................... 950,- Kč /h (doposud 900,-)
  • INFO č. 5 :  NAVIGAČNÍ SOUTĚŽ B.A.R. 2021  - sobota 26.6.2021  LKBE  od 9:00 


  •      Termín soutěže BAR 2021 byl již stanoven a její uskutečnění platí. V současné době jsou rezervace pro čtyři posádky, je plně obsazena C172 a částečně C152, ještě jsou volné Zlíny Z43 a Z142. Kdo se ještě nepřihlásil a nezarezervoval letadlo, doporučuji učinit tak co nejdříve, ať se na Vás dostane. Nyní si již můžete letadla rezervovat sami v systému E.B.A. nebo volejte na můj telefon 604842624. Trasa je již připravena, na vzdálenost cca 140km, povede zajímavými místy se zajímavými úkoly. Všem přihlášeným zašlu propozice v příštím týdnu. Po skončení soutěže a vyhlášení vítězů, bude pro všechny zúčastněné zajištěno občerstvení a bude samozřejmě probíhat i klasický večírek. Pro případné tréninkové lety si můžete vyzkoušet některou z tras minulých ročníků, dokumentaci fotky a mapy Vám na trénink poskytnu zdarma. 


  •  A to je na měsíc červen vše. Sledujte dále průběžně tyto provozní stránky, případně náš facebook. Budete-li mít nějaké další dotazy k jednotlivým bodům tohoto bulletinu, volejte na můj tel. 604 842 624 nebo je zasílejte emailem na novacek@bemoair.cz 

   •  Za Leteckou školu BEMOAIR s.r.o.    Vítězslav Nováček

  •