Informační Bulletin na BŘEZEN 2022

Vážení piloti a pilotky, 

přinášíme Vám další bulletin BMA03/2022 na březen, najdete v něm důležité informace týkající se palivových příplatků, školení pilotů, pojištění odpovědnosti pilotů, školení a zkoušek z angličtiny ICAO, objednávek databází a map pro rok 2022, letadel na letišti Benešov a další zprávy. Podrobnosti se dočtěte dále v článku : 

   INFORMAČNÍ  BULLETIN  č. :   BMA03/2022                                         Březen 2022                                         4.3.2022      

 • 
   INFO č.1  :  PALIVOVÉ PŘÍPLATKY NA BŘEZEN 2022                                              yes

        Cena paliva letí do neskutečných výšin a jen za pár dní od počátku března se zvýšila více jak o 5Kč na litr. Bohužel válečný konflikt na Ukrajině způsobil prudké zvýšení ceny benzinu a pro březen již musíme upravit palivové příplatky a to jak na letišti Benešov, tak i v Brně. Pokud by došlo k výrazným změnám v průběhu měsíce (ať už nahoru nebo dolů) budeme ceník aktualizovat i v průběhu měsíce a informovat Vás o tom na těchto provozních stránkách. Aktuální palivové příplatky a nový ceník najdete níže :

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Benešov       (   +5,00 Kč  )      ___________________     t.j. PAP     11,00  Kč /L

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Brno             (    +2,00 Kč   )     ____________________     t.j. PAP     15,00   Kč /L   

Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov              +5,60 Kč  )      ___________________     t.j. PAP     12,50  Kč /L

Aktuální příplatky, které jsou v tomto období v platnosti, jsou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha

 •                                                
  •       INFO č. 2 :  POJIŠTĚNÍ ODPOVĚDNOSTI PILOTŮ NA ROK 2022  -   SKUPINA ERGO


   •     Ke dni 12.3.2022 končí roční pojištění pilotů - pojistka odpovědnosti za škody způsobené při provozu zapůjčeného letadla. Toto se týká pouze těch pilotů, kteří jsou pojištěni přes nás u pojišťovny ERGO. (Piloti pojištění u ČSOB mají pojistky platné do poloviny května.) Ti z Vás, kterých se to týká, budete ještě zvlášť obesláni emailem s žádostí o potvrzení, zda v pojištění chcete pokračovat. Tímto potvrzením si pojištění závazně objednáte a bude Vám zaslána faktura za pojistné na další rok. Cena pro doposud platné smlouvy u pojišťovny ERGO zůstává stejná jako v loňském roce. Kdo by se chtěl přihlásit nově, je možné jej do hromadné pojistky zařadit, novou cenu pak zjistím a zašlu indiviuálně, tam záleží na počátku pojištění. V tom případě mi napište email s požadavkem.

  •        INFO č. 3 :  NOČNÍ LÉTÁNÍ V BŘEZNU


   •        I v březnu dále pokračujeme v nočním létání na LKBE a od 1.3. k dnešku jsme již měli tři provozy a dokončené dva výcviky. V podstatě létáme denně ve dne v noci :-) Protože se ale den už dost natahuje a výcvikové místní létání je možné jen do 21:00 LT, moc času na noční výcvik už nebude. Předpokládáme výcvikové lety maximálně do konce března, kdy se 27.3. bude měnit čas ze zimního na letní. Pak už budou možné pouze jednotlivé odlety a přílety, ale ne výcvik. Kdo má ještě zájem o získání kvalifikace NIGHT nebo o rozlétání po přestávce v noci, (kdo kvalifikaci již má a v Benešově noční ještě nelétal) přihlaste se co nejdříve. 

   • INFO č. 4 :  GROB G115 a CESSNA C182  -  předběžná informace


   •    V únoru došlo konečně k prodeji Cessny C182 OK-LKP a nový majitel ve spolupráci s naším servisem zahájil práce na jejím zprovoznění. Byl odeslán motor do GO a pokud nenastanou komplikace, v průběhu dubna by mohla být C182 uvolněna do provozu. Cessna 182 bude u nás dále hangárována a s novým majitelem je domluveno i její využití pro piloty BEMOAIRu. Po letech tedy budete mít k dispozici opět rychlejší jednomotorový stroj. Další zpráva se týká pořízení dalšího Groba G115, místo zrušeného OK-GRB. Ten bude dle jeho majitele k dispozici v dalších měsících. Nyní, ještě s francouzskou registrací, stojí u nás v hangáru. Jakmile to bude aktuální a budou letadla v plném provozu, informace o tom najdete v některém dalším bulletinu. Dále budeme jednat i o možnosti využití u nás hangárovaného Piper PA34 Seneca.

   • INFO č. 5 :  ŠKOLENÍ PILOTŮ 2022


   •    Jak bylo oznámeno v minulém bulletinu, školení pilotů se letos uskuteční prezenční formou, jako to bývalo v dobách "před Covidem". Školení se bude konat v sobotu 26.3.2022, zahájení v 9:00 a ukončení cca 15:00, s přestávkou na oběd. Místo konání je v resturaci "U Kovářů" na náměstí v Benešově (tam co byla Doletná). Opět připomínám, že každý pilot musí absolvovat toto školení, aby mohl dále provádět samostatnou letovou činnost. Výrazně jej doporučuji i žákům ve výcviku, pro zopakování postupů a teorie. Jiný termín zatím nemáme stanovený a další hromadné školení pro rok 2022 neplánujeme. Přihlašujte se prosím na můj email novacek@bemoair.cz, místa jsou omezena kapacitou restaurace a také potřebuji znát počet účastníků z důvodu zajištění obědů. Přihlášky můžete spojit s objednávkou zmíněného pojištění (info č2), databáze, mapy nebo angličtiny (info č6 a č7), viz další informace.  Program školení bude následující :

   • program školení

   • INFO č. 6 :  DATABÁZE A MAPY 2022


   •    Zhruba v polovině března bude k dispozici nová ICAO mapa ČR 1:500000 a pokud si ji včas objednáte, budete si ji moci převzít již na našem školení. Přes nás budete mít nižší cenu a budete bez starostí s tím, kde si zboží vyzvednout a nemusíte platit ještě poštovné. Nové mapy budou platit od 15.3.2022. Cena mapy je 330,-Kč vč. DPH. Nová databáze letišť vyjde až 24.3.2022 a není zaručeno její dodání do data našeho školení tedy do 26.3.2022, přesto si ji můžete objednat již nyní a k odběru pak bude v kanceláři na letišti. Cena databáze letišť ČR a SR včetně VFR mapy obou států je letos 590,-Kč. Objednávky mapy nebo databáze zasílejte na můj email novacek@bemoair.cz - prosím pouze písemně, nevolat. 

   • INFO č. 7 :  ŠKOLENÍ A ZKOUŠKY Z ANGLIČTINY ICAO - 9.4.2022 


   •    Na sobotu 9.4.2022 máme naplánované opakovací školení a poté zkoušky z angličtiny ICAO. Ještě jsou volná místa, můžete se tedy přihlásit, další zkoušky z angličtiny budou pravděpodobně až ve druhé polovině roku. Školení začíná 9.dubna v 9:00 na učebně BEMOAIRu na letišti Benešov a jeho obsah bude zaměřen hlavně na poslech a dekódování zpráv ATIS, VOLMET a frazeologii ve standardních i nestandardních situacích. Po ukončení školení, cca od 13h budou probíhat zkoušky ICAO. Přihlášky prosím směrujte na můj email, následně je budu potvrzovat. Bližší informace o průběhu školení a zkoušek najdete v dokumentech v archivu.

   • INFO č. 8 :  KP2U SOVA ZPĚT NA LKBE 


   •    Letoun KP2U Sova který byl přes zimu na letišti České Budějovice je od 2.3. opět na letišti Benešov. Jakmile bude zařazen do systému plánování E.B.A. můžete se objednávat na kontrolní lety a pak jej nadále u nás využívat. Nezapomeňte na nové smlouvy na rok 2022, piloti ULL mají jiné než piloti létající s licencí PPL. 

   • INFO č. 9 :  AKCE SPITFIRE POKRAČUJE


   •    Pilot, který u nás létá, se stal distributorem piva Spitfire, vyráběného anglickým nezávislým pivovarem Sherpherd Neame v Kentu. Tento pivovar působí v Anglii více než 300 let. "Spitfire" je typ piva Amber Ale a rozhodně stojí za vyzkoušení. Po dohodě o spolupráci,  jsme v minulém měsící spustili akci "Hodina s Cessnou = Spitfire zdarma"y. Pro měsíc březen je tato akce změněna na letouny Zlín a nyní platí tedy rovnice : "Hodina se Zlínem = Spitfire zdarma" ! Každý, kdo odlétá v měsíci březnu alespoň hodinu se Zlínem Z43 nebo Z142, obdrží láhev piva Spitfire. Samozřejmě si můžete pivo v malém (po lahvích) nebo i ve větším množství (kartón) také zakoupit. O této možnosti se informujte u našich zaměstnanců. "Spitfire", je mezi piloty pojmem a hlavně proto je nabízen právě Vám a zde.   P.S. piloti, kteří splnili podmínku pro únor a odletěli alespoň hodinu s Cessnou, vyzvedněte si Spitfire na letišti při Vaší další návštěvě. UPOZORNĚNÍ - konzumace před letem a během letu je přísně zakázána!  :-)


   •    To je vše do bulletinu na březen 2022, tentokrát je informací poměrně hodně. Těšíme se na Vás na letišti Benešov a Brno. Sledujte dále průběžně tyto provozní stránky, případně náš facebook. Budete-li mít nějaké další dotazy k jednotlivým bodům tohoto bulletinu, volejte na tel. 604 842 624 nebo pište na novacek@bemoair.cz