Informační bulletin a ceny na leden/únor 2013

Vážení piloti a pilotky,

vítáme Vás zpět v novém roce a zveřejňujeme první informace, formou bulletinu na našich provozních stránkách.  

   INFORMAČNÍ BULLETIN č.:    BMA/01/13                        LEDEN 2013                                                                            V Benešově  22.1.2013 

 •                  INFO č.1 –  DISTRIBUCE INFORMAČNÍCH BULLETINŮ OD ROKU 2013                                  
 • Od letošního roku již nebudou bulletiny vydávány tak, jako v letech minulých, formou PDF souborů rozesílaných systémem Capsa, ale budou šířeny pouze touto formou, zveřejněním  na provozních stránkách bemoair.com. Aktuální palivové příplatky budou nadále v souboru PDF, který zde bude ke stažení. Samozřejmě ti z Vás, kteří jste registrovaní, nebo Vás evidujeme stále v databázi systému Capsa, Vám bude jako v minulosti zasíláno upozornění o vydání nového bulletinu. Pokud si nastavíte RSS kanál ve svém prohlížeči, budete mít přístup k novinkám oznámen okamžitě pomocí RSS kanálu. Ostatním budeme jednou měšíčně posílat upozornění o vydání nového bulletinu.


 •                  INFO č.2  - PALIVOVÉ  PŘÍPLATKY  NA  LEDEN A ÚNOR 2013                                                    
 • Cena leteckého paliva AVGAS se od vydání posledního bulletinu téměř nezměnila a pouze mírně kolísá, palivové příplatky tedy zůstávají stejné tak, jak byly zveřejněny v posledním bulletinu v prosinci 2012 :

  (barevně pohyb od minulého období) :

  Palivový příplatek AVGASS 100 LL pro letiště Benešov   (0.00 Kč)  ________________  13,91  Kč /L

  Palivový příplatek AVGASS 100 LL pro letiště Brno         (0.00 Kč)  ________________  16,05  Kč /L

  Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov          (0.00 Kč)  ________________  11,00  Kč /L

  Tyto příplatky budou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha bulletinu.  


 •                  INFO č.3  - SOUTĚŽ "AEROFOTO"  A DALŠÍ MULTIMÉDIA                                                           
 • Osmý ročník naší fotografické soutěže byl vyhodnocen na "Doletné", podrobné výsledky jsou nyní zveřejněny a najdete je na tomto odkazu :   http://www.bemoair.cz/aerofoto/aerofoto2011/index.htm  Dále najdete nové fotografie v naší galerii na Google Picasa : https://picasaweb.google.com/106766549345763472842 a videa na YouTube zde : http://www.youtube.com/user/Pilot44CZ/videos


 •                  INFO č.4 – PERIODICKÉ ZIMNÍ ŠKOLENÍ PILOTŮ 2013                                                             
 • Termín tohoto pravidelného školení, které je pro všechny piloty povinné je stanoven letos již na počátek března. Počítejte tedy s datem 9.3.2013 (sobota) od 9:00 v restauraci hotelu „Pošta“ v Benešově, jako vždy. Plán školení bude zveřejněn v dalším bulletinu vydaném koncem února, spolu s připomínkou termínu. Školení se letos koná dříve než v letech minulých, proto na to upozorňuji s dostatečným předstihem. Je to z důvodu časových možností lektora z ŘLP, který nás opět seznámí s novinkami a změnami pro další letovou sezónu  Novinkou letošního školení bude spuštění tzv. e-learningu a nového způsobu zkoušení pilotů. O tom bude pojednáno později, v dalších bulletinech, první "ochutnávku" ve formě CBT (Computer Based Training) pro typ C-152 a C150 jsme již na těchto stánkách zveřejnili. Pokud jste si o tom již nepřečetli na úvodní stránce, odkaz na článek je zde : CBT Cessna C152/150  (přístup je pouze po přihlášení, registrovaným uživatelům).


 •                  INFO č.5  - LÉTÁNÍ NA LYŽÍCH S KP2U "SOVA"                                                                           
 • Vzhledem k tomu, že napadlo poměrně hodně sněhu i v našich zeměpisných polohách, dali jsme na letoun KP2U Sova lyže a dokud počasí dovolí, budeme létat na sněhu s lyžemi. Někteří z Vás již tuto "kratochvíli" vyzkoušeli v minulých letech, kdo by měl ještě zájem zkusit si tento nevšední typ polétání nad zimní krajinou a na "lyže" se přeškolit, ozvěte se, dokud jsou k tomu vhodné podmínky. Pár fotek z víkendového létání je v galerii na Google Picasa a nově zveřejněné video najdete na Youtube ve videokanálu Pilot44cz viz info č.3 výše.


 •                  INFO č.6  -  OBJEDNÁVKY MAP A  DATABÁZÍ LETIŠŤ NA ROK 2012                                        
 • Přijímáme závazné objednávky na databáze letišť, které budou distribuovány na školení pilotů. Letos je několik změn a to :

 • Součástí databáze CZ (SK) nebude letos mapa ICAO protože LIS ŘLP letos novou ICAO mapu nevydává, platí vydání z dubna 2012
 • Bude opět k dispozici databáze letišť "Profi" která nově bude obsahovat všechna letiště, (nejen ULL) a bude zajištěna změnová služba.
 • Součástí "Profi databáze" bude i "malá" databáze, a dále současně platná mapa ICAO ČR a nová mapa ICAO Slovenska 1:500000
 • Cena databáze ČR pro rok 2013 je pro naše piloty stejná jako vloni, t.j. 250,-Kč vč. DPH                        (běžná prodejní cena 290,-Kč)
 • Cena databáze ČR+SR pro rok 2013 je pro letošní rok 350,-Kč  vč. DPH                                               (běžná prodejní cena 390,-Kč)
 • Cena databáze "Profi" (vč. mapy ICAO ČR a SR a standartní databáze ČR/SR) je pro naše piloty 750,-Kč vč. DPH       (běžně 790,-Kč)

Budete-li někdo chtít samostatně objednat mapy ICAO  nebo Jeppesen, platné pro rok 2013, lze je objednat i samostatně, bez DB  :

 • Mapa ČR ICAO vydavatel LIS ŘLP 1:500000  papírová / laminovaná (vydání 2012)                    - 300,- Kč vč. DPH  /  400,- Kč vč. DPH
 • Mapa VFR-GPS vydavatel Jeppesen - různé státy Evropy papírová / laminovaná                       - 400,- Kč vč. DPH  /  500,- Kč vč. DPH

Objednávky databází i map provádějte na našem emailu info@bemoair.cz, budete-li je chtít mít již na školení, pak je třeba aby nám objednávky došly nejpozději do konce února 2013. V případě jakýchkoliv dotazů ohledně map a databází mi zavolejte na níže uvedená telefonní čísla.


Pro další dotazy týkající se tohoto obsahu, zejména Doletné nebo Aerofoto volejte 603 202 884 nebo 604 842 624, případně pište na email novacek@bemoair.cz

                                                                                                                         Za Leteckou školu BEMOAIR     Vítězslav Nováček

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer