Informační bulletin a ceny na duben 2013

Vážení piloti a pilotky,

vydali jsme nový informační bulletin pro měsíc DUBEN 2013, který je publikován níže :

   INFORMAČNÍ BULLETIN č.:    BMA/04/13                        DUBEN 2013                                                                             V Benešově  4.4.2013 

 •                   INFO č.1 - NÁHRADNÍ PERIODICKÉ ZIMNÍ ŠKOLENÍ PILOTŮ 2013                                           
 • Piloti, kteří se nemohli zúčastnit pravidelného školení pilotů v plánovaném termínu 9.3.2013 mohou absolvovat náhradní školení, které bude v sobotu dne 13.4.2013 od 9hodin na učebně Letecké školy BEMOAIR v Benešově. Školení je povinné pro všechny piloty i pro žáky ve výcviku, ať již PPL, nebo ULLa a toto náhradní školení je poslední které hromadně organizujeme. Další školení pak již bude možné pouze jako individuální na základě osobní dohody mezi pilotem a lektory. Na náhradní školení se prosím objednávejte, kapacita učebny je omezená. 

  Konec školení předpokládáme kolem 15hodiny. Součástí náhradního školení bude opět DVD s prezentacemi, filmy a dalšími materiály týkajícími se přednášek a DVD se záznamem prvního školení, které rovněž bude využito pro některé prezentace. Budou zde také prodávány nové databáze letišť a mapy dle Vašich objednávek (jak zveřejněno v předminulém bulletinu). Školení od jiných provozovatelů uznáváme v plném rozsahu, musí být ale zapsáno a potvrzeno v zápisníku letů a určeno pro danou kategorii letadel (pro létání s letouny neuznáme školení pro kluzáky, ULL a pod). Testy je pak ale nutné absolvovat u nás, a to nejpozději do konce května, nebo před dalším samostatným létáním. Jediný test, který budete vyplňovat hned na školení je z bezpečnostních směrnic - přednáška pana Jaromíra Fatky bude jako první, přijďte tedy včas. 


 •                  INFO č.2  - PALIVOVÉ  PŘÍPLATKY  NA  DUBEN 2013                                                               
 • Cena leteckého paliva AVGAS se zvýšila opět na letišti Brno, na letišti Benešov zůstává stejná, zvýšila se nepatrně cena BAN95.

  Palivové příplatky na měsíc DUBEN jsou následující : (barevně pohyb od minulého období) :

  Palivový příplatek AVGASS 100 LL pro letiště Benešov   (  0,00 Kč)  _________________  15,86  Kč /L

  Palivový příplatek AVGASS 100 LL pro letiště Brno         (+1.45 Kč)  _________________  17,95  Kč /L

  Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov          (+0.50 Kč)  _________________  12,72  Kč /L

  Tyto příplatky budou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha bulletinu.  


 •                  INFO č.3  - IDENTIFIKAČNÍ KARTY     -   doplňující informace k minuému bulletinu                 
 • Součástí našeho školení pilotů je tentokrát i prezentace a školení pana Fatky za letiště Benešov z "Bezpečnosti a ochrany". Toto je nutné k prodloužení Identifikačních karet (dále IDC) pro všechny držitele. Ti, kteří mi odevzdali karty na prvním školení je mají již připraveny k vyzvednutí v kanceláři na letišti, všichni ostatní, kteří se teprve chystáte na náhradní školení, vezměte si je s sebou. Na školení je odevzdáte a postupně Vám, budou vydávány IDC nové.  Do data náhradního školení, t.j. 13.4. platí dosavadní IDC pouze pro přístup do našich prostor, ale už ne pro plný pohyb po letišti, jejich platnost skončila 31.12.2012 Těm, kteří se školení nezúčastní, nebo dosavadní IDC na školení neodevzdají, nebo nenapíší test, budou dosavadní IDC zablokovány. Testy bude možné vyplnit pouze na školení (nebo pak u pana Fatky na věži) a jsou pouze v tištěné podobě. Nebudou umístěny na naše provozní stránky jako ostatní testy pro piloty. Po jejich vyhodnocení budete dostávat nové IDC tak, jak budete postupně chodit na létání. Výměna dosavadních karet není zpoplatněna ani není nutné  vyplňovat novou žádost (pokud nežádáte o duplikát v případě ztráty). IDC musí mít každý žák ve výcviku i pilot létající na LKBE u jakéhokoliv provozovatele. Pro vydání nové IDC (pokud jste ještě žádnou nevlastnili) je třeba žádost,fotografie a poplatek 200Kč. Žádost o první vystavení IDC je ke stažení v sekci "Formuláře".


 •                  INFO č.4 – ŠKOLENÍ A ZKOUŠKY Z ANGLIČTINY ICAO                                                                  
 • O tomto víkendu v sobotu 6.4. bude probíhat opakovací kurz z letecké angličtiny ICAO a v neděli zkoušky. Tedy podle plánu a podle informace již na našich stránkách publikované ZDE. Tímto jen připomínám, že je ještě pár volných míst na kurz a zkoušku. Všichni již přihlášení, dostavte se prosím dne 6.4. v 9.00 na učebnu letecké školy BEMOAIR, letiště Benešov. Kdo by se ještě chtěl zúčastnit a není objednán, prosím potvrďte Vaši účast předem alespoň telefonicky. Bližší informace jsou v záložce BulletinyArchiv v odstavci Informace trvalého charakteru. Scripta naleznete na těchto stránkách v části Příručky.


 •                  INFO č.5  -  ANKETA ŠKOLA ROKU 2013                                                                                       
 • V průběhu měsíce března byla redakcí AEROWEBu vyhlášena anketa o "Školu roku 2013" a probíhalo hlasování, do kterého jste se mnozí z Vás zapojili. Anketa již skončila a její výsledky jsou uvedeny na  http://www.aeroweb.cz/clanek.asp?ID=3719&kategorie=3 Naše Letecká škola BEMOAIR se umístila, díky Vašim hlasům, na krásném třetím místě z celkového počtu 29, do ankety zapojených, leteckých škol. Přestože jsem již v komentáři k tomuto článku přímo na Aerowebu projevil poděkování všem, kteří jste nám dali hlas a jste s naší školou spokojeni, považuji za vhodné Vám poděkovat ještě takto, osobněji, na našich webových stránkách. Věřím že budeme nadále naplňovat Vaše představy o sice komerčním a důsledném, ale zároveň vstřícném a přátelském přístupu k Vám, našim pilotům a že díky tomuto přístupu budete u nás spokojeni a budete se k nám rádi vracet. DĚKUJI nejen těm, kteří nám dali hlas, ale všem, kteří u nás létají.


 •                  INFO č.6  -  PROFI DATABÁZE LETIŠŤ                                                                                             
 • Právě vyšla PROFI databáze letišť, kterou jsme ještě na našem prvním školení neměli k dispozici. Kdo by měl o ni zájem, může se na jeden ukázkový výtisk podívat v kanceláři letecké školy a případně si ji  objednat. Je možná koupě buď tzv. plné verze, která obsahuje "malou" databázi letišť ČR a SR, mapu 1:500000 vydanou Leteckou amatérskou asociací a pořadač se samostatnými listy všech letišť v ČR (nejen ULL jako to bylo vloni). Tzv. dodatková verze je určena pro ty, kteří již mají malou databázi letišť a chtějí pouze pořadač se samostatnými listy letišt ČR, které mají zajištěnu změnovou službu. Plná verze je u nás za 750,-Kč včetně DPH (běžná cena 790,-Kč) dodatková verze bude k mání za 450,-Kč (běžná prodejní cena 490,-Kč) Objednávky databází přijímáme do 15.dubna a k vyzvednutí budou v posledním dubnovém týdnu. 

   

  Pro další dotazy týkající se tohoto jednotlivých bodů tohoto bulletinu volejte 603 202 884 nebo 604 842 624, případně pište na email novacek@bemoair.cz  

                                                                                                                         Za Leteckou školu BEMOAIR     Vítězslav Nováček