Informační bulletin a ceny na květen 2013

Vážení piloti a pilotky,

přinášíme Vám formou nového bulletinu důležité informace k provozu naší letecké školy na měsíc KVĚTEN 2013, podrobnosti čtěte zde : BMA/05/13

   INFORMAČNÍ BULLETIN č.:    BMA/05/13                        KVĚTEN 2013                                                                            V Benešově  4.5.2013 

 •                   INFO č.1 - PŘEZKOUŠENÍ PILOTŮ - TESTY 2013                                                                        
 • Všichni piloti, kteří se zúčastnili některého našeho školení již mají založený účet na www.bemoair.com/elearning kde vyplňují testy. Ti, kteří mají školení jinde a budou u nás letos létat, přihlašte se o založení účtu, abyste vyplnili ty testy, které Vám u nás chybí, zejména materiální a technickou část letadel SEP a MEP. Podrobný postup pro vyplňování najdete v návodu, který Vám byl zaslán emailem spolu s přihlašovacími údaji, pro ostatní je k dispozici zde : NÁVOD - TESTY 2013 ve formátu PDF Testy ponechám zveřejněny ještě do konce května, nyní ale pro své létání musíte mít zapsané přezkoušení v pilotním zápisníku. Ti kdo již mají vše splněno, přihlašte se se zápisníkem u nás před Vaším dalším létáním, potvrdíme Vám školení i přezkoušení abyste mohli létat samostatně. 


 •                  INFO č.2  - PALIVOVÉ  PŘÍPLATKY  NA  KVĚTEN 2013                                                               
 • Cena leteckého paliva AVGAS se konečně začala snižovat a proto na letišti Brno i Benešov snižujeme palivové přípatky následovně :

  Palivové příplatky na měsíc DUBEN jsou následující : (barevně pohyb od minulého období) :

  Palivový příplatek AVGASS 100 LL pro letiště Benešov   ( -1,05 Kč)  _________________  14,85  Kč /L

  Palivový příplatek AVGASS 100 LL pro letiště Brno         ( -1,20 Kč)  _________________  16,75  Kč /L

  Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov          (- 0,42 Kč)  _________________  12,30  Kč /L

  Tyto příplatky budou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha bulletinu.  


 •                  INFO č.3  - SNÍŽENÍ CENY  L200 OK-PHJ a C-150 OK-MAP                       SUPERAKCE!!!             
 • Na měsíc květen pro Vás snižujeme cenu letové hodiny, a to výrazně, u následujících typů : 

  Na letišti Benešov - "přednostně pro výcvik MEP" - na L-200 OK-PHJ  - ze základní ceny 6300,- Kč na 4990,- Kč + PAP

  Na letišti Brno      - "přednostně pro výcvik PPL"   - na C-150 OK-MAP - ze základní ceny 2880,- Kč na 2460,- Kč + PAP

  "Přednostně" znamená, že cena bude snížená pro všechny, ale ti, kteří si budou chtít udělat výcvik MEP na L200 nebo žáci ve výcviku PPL budou mít přednost v objednávkách před těmi, kteří si letoun budou jen pronajímat. Prvořadým účelem této cenové akce je dostat se pod ceny konkurence (např. tato cena L200 včetně palivových příplatků je nižší než MEP Tecnam) a umožnit výcvik a získání kvalifikací za výhodnějších podmínek.... :-) Navíc těm, kteří výcvik MEP nebo PPL(A) za těchto podmínek v květnu alespoň zahájí, budeme garantovat sníženou cenu až do celkového náletu 10hodin i pro další měsíce, nejpozději však do konce srpna 2013. Stejná podmínka, t.j. garance až 10hodin za sníženou cenu, platí i v případě předplacení hodin pro ty, kteří si budou letouny jen pronajímat. 


 •                  INFO č.4 –  POJIŠTĚNÍ ODPOVĚDNOSTI  ZA ŠKODY          (POŠ)                                                  
 • K 1.5.2013 skončilo pojištění odpovědnosti pilotů za škodu způsobenou při provozu zapůjčeného letadla (pojistky "na blbost"). Prozatím jsou všichni, kteří měli pojistku sjednanou od loňska, ještě na přechodnou dobu do 15.5. pojištěni. Abychom Vám mohli pojistku hromadně prodloužit a zajistit za loňských podmínek, potřebujeme od Vás souhlas resp. požadavek s obnovou pojistky. Na základě toho Vám bude vystavena faktura a pojistka bude uzavřena, opět za výhodnějších podmínek, přes naši školu. Aktivace pojištění je pak podmíněna včasným uhrazením platby pojistného. Pokud by chtěl někdo pojistit nově, nebo udělat změnu (např. z ČR na celý svět), v každém případě mne do 10.5. kontaktujte, abych stihl dát požadavek na pojišťovnu. Ještě pro úplnost uvádím ceny pojistného a limity plnění (stejné jako vloni) :

  Pojistka na Českou republiku a Slovensko na částku 200.000.-Kč se spoluúčastí 10% ..................................... za 3870,-Kč  (DPH 0%)

  Pojistka na celý svět na částku 200.000.-Kč se spoluúčastí 10% .................................................................... za 4644,-Kč  (DPH 0%)

  Příklad : Na letadle způsobíte škodu za 150.000,-Kč, je to do limitu pojištění spoluúčasti, majitel letadla po Vás bude tedy chtít uhradit tuto škodu v plné výši, pojišťovna za Vás z titulu této pojistky (POŠ) uhradí 135.000,-Kč. Vaše riziko v tomto případě je 15.000,-Kč. Pojistka platí na všechna letadla v pojištěném teritoriu, tedy máte-li pojistku pro celý svět a způsobíte škodu na letadle v USA, vztahuje se to i na tuto škodu. Pojištění je pro jakéhokoliv provozovatele, nejen na letadla naší letecké školy. Stejně tak Vám platí u nás pojistka, pokud ji již máte uzavřenou jinde. Potvrzení o pojištění pro jiné provozovatele, Vám na vyžádání můžeme vystavit. 


 •                  INFO č.5  -  NOVÝ BLOG - BEMOAIR NEWS                                                                                  
 • Možná jste si již někteří z Vás všimli, že byl spuštěn "zpravodaj" z činnosti naší letecké školy. Ten doplňuje provozní web o "nedůležité" ale zajímavé články a informace ze života BEMOAIRu. Najdete jej na http://bma.blog.cz a můžete do něj i přispívat svými články a fotografiemi. Je zaměřen hlavně na krátké zprávy a informace, případně upozornění. V aktuálním stavu samozřejmě udržujeme i naši fotogalerii na GOOGLE PICASA. Podívejte se občas na výše uvedené stránky a budeme se těšit i na Vaše případné příspěvky. Ty pak zasílejte na info@bemoair.cz a budou-li obsahovat relevantní údaje a informace, neprodleně je zveřejníme.


 • Pro další dotazy týkající se tohoto jednotlivých bodů tohoto bulletinu volejte 603 202 884 nebo 604 842 624, případně pište na email novacek@bemoair.cz  

                                                                                                                         Za Leteckou školu BEMOAIR     Vítězslav Nováček