Informační bulletin a ceny na listopad 2013

Vážení piloti a pilotky,

s mírným zpožděním Vám přinášíme důležité provozní informace v novém bulletinu na listopad 2013. Věnujte prosím pozornost zejména informacím o omezení provozu v týdnu od 18.11.2013, dále cenám a palivovým příplatkům a termínu "Doletné".  Více se již dozvíte po otevření bulletinu.

   INFORMAČNÍ BULLETIN č.:    BMA/10/13                        LISTOPAD 2013                                                                       V Benešově  12.11.2013 

 •  

 •                  INFO č.1  - PALIVOVÉ  PŘÍPLATKY  NA  LISTOPAD 2013                                                                                                                       
 • Cena leteckého paliva AVGAS šla opět dolů, tentokrát se již snížila znatelně, zatímco cena benzinu NATURAL na čerpací stanici v Benešově se nemění. Aktuální ceny palivových příplatků jsou tedy zde :  

  Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Benešov     -1,85 Kč   _________________  =  13,80  Kč /L

  Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Brno           ( -1,15 Kč )   _________________  =  16,55  Kč /L

  Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov          ( beze změn   _______________  =   11,37  Kč /L

  Aktuální příplatky, které zůstávají v platnosti jsou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha bulletinu.  


 •                  INFO č.2  - TERMÍN DOLETNÉ 2013                                                                                                                                                         
 • Akce "Doletná" se koná již mnoho let přibližně ve stejném čase a to ve druhém týdnu v prosinci. Nejinak tomu bude i letos. Na termín 14.12.2013 (sobota) jsme zajistili prostory, které se také již více jak 15let nemění a to v restauraci hotelu "Pošta" v Benešově. Oficiální program a pozvánka na Doletnou bude zaslána všem aktivním létajícím členům, VIP členům a čestným členům, počátkem prosince. Toto je tedy prozatím prvotní informace o termínu konání této akce, abyste si včas mohli zajistit volno. Zahájení plánujeme opět v cca 17:30 a konec v pozdních nočních hodinách, nocleh je možné zajistit. Další informace budou zveřejněny v dalším bulletinu počátkem prosince. Foto z loňského setkání je ZDE.


 •                  INFO č.3 –  OMEZENÍ PROVOZU NA LETIŠTI BENEŠOV A V PROSTORÁCH BEMOAIRU                                                                          
 • Z důvodu natáčení koprodukčního válečného filmu "Heavy Water War" v prostorách našich hangárů a jejich blízkosti, bude omezený provoz ve dnech 16.11. až 22.11.2013. V sobotu 16., neděli 17 a v pondělí 18.11. budou technické přípravy na natáčení, v těchto dnech bude možné létat bez omezení, pouze bude asi obsazeno parkoviště a bude kolem hangáru více rušno. Přijít létat můžete, pokud byste nezaparkovali na našem parkovišti, můžete nechat auto ve vjezdu č. 2 a přijít ve směru od věže. Ve dnech 19.11. až 21.11. bude uzavřeno i parkoviště ve vjezdu č.2, které bude obsazeno filmovým štábem. V úterý až čtvrtek pak bude i létání omezeno na jednotlivé odlety a přílety, aby nebylo rušeno natáčení. V těchto dnech se nesnažte zaparkovat jinde než ve vjezdu č. 1 u věže, odjinud Vás vykáží sekuriťáci. Příchod k nám pouze od věže, filmovat se bude ve směru na východ. Ve dnech natáčení budou i časy odletů a příletů koordinovány se štábem přes dispečera a pouze předem objednané. V pátek bude již jen likvidace kulis a létání bude opět neomezené, pouze nebude možné u nás ještě využívat parking. Objednávky letů prosím dávejte včas s ohledem na výše uvedené informace.  Budete-li mít zájem, můžete se na natáčení přijít podívat, ale určitě nás předem o tomto úmyslu informujte (pro domluvení detailů přístupu) a při vstupu se prokazujte platnou ID kartou. Veřejnost nebude mít na natáčení přístup. 


 •                  INFO č.4 –  ZMĚNA POSKYTOVÁNÍ SLUŽEB NA VĚŽI LETIŠTĚ BENEŠOV                                                                                               
 • V průběhu října byla změněna služba poskytování informací na letišti Benešov a služba AFIS byla změněna na službu RADIO. Frekvence i rozsah poskytovaných služeb zůstává stejný, z tohoto pohledu se pro Vás tedy nic nezmění, pouze se budete muset naučit používat v komunikaci místo volacího znaku "BENEŠOV INFO" používat frázi "BENEŠOV RADIO". Je jasné že ze setrvačnosti dvaceti let používání volacího znaku INFO to nepůjde ze dne na den, přesto na to myslete a navazujte spojení s věží již novým volacím znakem. 


 •                  INFO č.5 –  POSLEDNÍ VÝLET ROKU 2013 - RAKOUSKO HANGÁR 7                                                                                                       
 • Na předposlední, případně poslední sobotu v listopadu, podle počasí, plánujeme ještě jeden výlet do Salzburku do Hangáru7 s možností přeletu zpět přes Alpy. V této pozdní době jsme ještě v Alpách nebyli a mohl by to, ohledem na sněhové podmínky, být zajímavý výlet. Poletíme pokud bude 100% vhodné počasí, vše bude upřesněno asi až těsně před plánovaným termínem podle předpovědi a meteosituace. Případní zájemci hlaste se na našich známých telefonních číslech, výlet plánujeme pravděpodobně s oběma L200, C172 a Z43.  


 •                  INFO č.6 –  FOTO, VIDEO A SOUTĚŽ AEROFOTO 2013                                                                                                                            
 • Na stránkách Google PICASA jsou nové fotogalerie a na YouTube najdete pár nových filmů. Další nové filmy budou mít premiéru na Doletné. Protože Doletná bývá spojena i s vyhodnocením soutěže AeroFoto, žádám všechny, kteří se se svými fotografiemi chtějí letos zúčastnit, aby včas začali své snímky třídit a vybírat a mohli nám je počátkem prosince začít posílat. Podrobnosti o této soutěži najdete přímo na stránkách AEROFOTO. Tam najdete i výsledky minulých ročníků, případně inspiraci. Soutěžní snímky pak zasílejte na aerofoto@bemoair.cz 


 •                  INFO č.7 –  ANGLIČINA ICAO   -  ŠKOLENÍ A ZKOUŠKY                                                                                                                          
 • Ještě před doletnou, v prvním nebo druhém týdnu v prosinci bude, v případě zájmu, možnost provést školení a zkoušky z letecké angličtiny ICAO. Vy, kteří jste tuto zkoušku nestihli v létě a chěli byste se školení a přezkoušení zúčastnit, kontaktujte nás emailem nebo telefonicky s předběžným požadavkem. Podle počtu přihlášených se buď zkoušky uskuteční nebo je necháme až na jaro. Podrobnosti o zkoušce budou zveřejněny v prosincovém bulletinu, případně jako samostatná informace na úvodní stránce tohoto provozního webu. 

   
 •                    To je tedy na listopad a částečně i prosinec prozatím vše, informací je tentokrát více. V případě Vašich dotazů nás neváhejte                                      kontaktovat na telefonu 603 202 884 nebo 604 842 624, případně pište na email novacek@bemoair.cz 
 •                    Krátké zprávy jsou zveřejňovány nadále na BemoAir News...

                                                                                                                         Za Leteckou školu BEMOAIR     Vítězslav Nováček

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer