Informační bulletin na LEDEN 2014

Vážení piloti a pilotky,

Vítám Vás v novém roce a přináším Vám první letošní bulletin. Zima zatím o sobě moc vědět nedává a tak od nového roku provozujeme téměř bez přerušení. Využijte pěkného počasí a přijďte si zalétat a udržet si své kvalifikace aktuální, ať nemáte dlouhé přestávky. Další informace již najdete níže.

   INFORMAČNÍ BULLETIN č.:    BMA/01/14                                           LEDEN 2014                                                            V Benešově  12.1.2014 


 •                  INFO č.1    PALIVOVÉ  PŘÍPLATKY  NA  LEDEN 2014                                                                                                                              
 • Cena leteckého paliva AVGAS do nového roku stoupla, nicméně na leden ponecháváme palivové příplatky beze změny, protože máme v cisterně ještě zbytek loňské, levnější zásoby. V Brně cena kolísá a pro leden ji zatím také ponecháváme. Uvidíme, jaký bude během ledna vývoj a předpokládáme příplatky za palivo upravit až v únoru. Aktuální ceny palivových příplatků jsou tedy níže :  

  Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Benešov     ( + 1,00 Kč   _________________    ale zůstává 13,80  Kč /L

  Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Brno           ( + 0,70 Kč )   _________________    ale zůstává 16,55  Kč /L

  Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov          ( + 0,41 Kč )   _________________    ale zůstává 11,37  Kč /L

  Aktuální příplatky, které zůstávají v platnosti jsou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha z listopadu.  


 •                  INFO č.2    PROVOZNÍ DOBA V LEDNU                                                                                                                                                   
 • Jak již bylo psáno výše, vzhledem k mírné zimě provozujeme zatím bez omezení. Jen je třeba počítat s možným rychlým vývojem počasí a také nepřesnými předpověďmi meteorologů. Pokud budete chtít létat, volejte na telefonní čísla našich instruktorů v ideálním případě den předem. Není ale problém, (pokud je pěkně) objednat si letadlo přímo i v den požadovaného letu. Když přijdete bez ohlášení, musíte počítat s delší přípravou letadla, musíme jej nahřívat a obvykle je doba přípravy cca 30minut. (U L200 i déle). V provozu a pojištěna jsou všechna letadla kromě : L-40 NPS, TL-132 AUU12 a samozřejmě "letní ULL Sluka". 


 •                  INFO č.3    REZERVAČNÍ SYSTÉM LETADEL                                                                                                                                           
 • Na rok 2014 jsme pro Vás připravili novinku v podobě rezervačního systému letadel. Samozřejmě bude nasazena pouze v případě, že bude dost pilotů, kteří o tento způsob objednávání budou mít zájem - nikomu nebudeme nutit systém používat. Akceptovat budeme nadále i telefonické objednávky. Rád bych ale znal názor Vás, pilotů, zda o tento způsob ON-LINE objednávání budete mít vůbec zájem. Pokud ano, napište mi to v emailu a několik prvních z Vás zařadím do zkušebního provozu. Pokud se systém osvědčí, bude rezervace letadel přes internet spuštěna v ostrém provozu po našem zimním školení.  Současně bych Vás na tomto školení seznámil se způsobem používání rezervačního systému.  Co se týká termínu školení, bude oznámen v příštím bulletinu.

 •                  INFO č.4    PŘÍRUČKA PRO LETY VFR                                                                                                                                                    
 • Letecká informační služba letos ukončí vydávání III.části AIPu ČR, s informacemi o neřízených letištích. Tyto informace nahradí tzv. "VFR Manual ČR". Tento si již nyní můžete na stránkách ŘLP stáhnout a v betaverzi jej využívat a testovat. Najdete ho na odkazu níže a po rozbalení z archivu se neinstaluje, ale je připraven k okamžitému spuštění v html formátu - tedy pro otevření v jakémkoliv prohlížeči (i na tabletech, mobilu a pod), Velikost příručky je cca 200MB a stahujte ji zde : http://lis.rlp.cz/vfrmanual/actual/20140109.zip  On-Line verze, bez nutnosti stahování do Vašeho PC, je na tomto odkazu : http://lis.rlp.cz/vfrmanual/


 •                  INFO č.5    NOVÁ MULTIMÉDIA - FOTO & VIDEO                                                                                                                                     
 • Kdo byl na "Doletné", má velmi pravděpodobně DVD s novými filmy, jejichž premiéra se na této naší akci uskutečnila. Pokud se na Vás DVD nedostalo, nebo jste na Doletné nebyli, můžete se podívat na filmy na kanálu YouTube zde : https://www.youtube.com/user/Pilot44CZ/video a nebo si prohlédněte naši fotogalerii na Google Picasa, která byla také doplněna, nejen fotkami z Doletné. Přímý odkaz do fotogalerie je zde : https://picasaweb.google.com/106766549345763472842?noredirect=1  POZOR, tento odkaz nefunguje pro přihlášené uživatele účtu od Googlu. Doporučuji se odhlásit před kliknutím na odkaz fotogalerie, jinak budete, (ať chcete nebo ne) přesměrováni na galerii Google+, která je méně přehledná než původní Picasa. Google si prostě dělá co chce, bez ohledu na to zda to uživatel chcem, nebo ne. To není náš případ :-) 

   
 •                    To je tedy na  leden vše, v případě Vašich dotazů mne neváhejte kontaktovat na telefonu 603 202 884 nebo 604 842 624.                                       Krátké zprávy jsou zveřejňovány nadále na BemoAir News...  

                                                                                                                         Za Leteckou školu BEMOAIR     Vítězslav Nováček

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer