Informační bulletin na BŘEZEN 2014

Vážení piloti a pilotky,

Vítám Vás u vydání dalšího provozního bulletinu, ve kterém upravujeme palivové příplatky, snižujeme cenu za letové hodiny na březen u některých typů a zejména připomínáme periodické roční školení pilotů, věnujte tomu prosím pozornost. Další informace již najdete níže.

   INFORMAČNÍ BULLETIN č.:    BMA/03/14                                           BŘEZEN 2014                                                          V Benešově  4.3.2014 


 •                  INFO č.1    PALIVOVÉ  PŘÍPLATKY  NA  BŘEZEN 2014                                                                                                                            
 • Jak jsme avizovali v minulých bulletinech, od března upravujeme cenu palivových příplatků, protože cena leteckého benzinu od poslední úpravy v listopadu stoupla již výrazně. Uvidíme, jaký bude mít cena vývoj na jaře, samozřejmě ji budeme zohledňovat, proto jsou palivové příplatky zavedeny, třeba zase půjde dolů. Prozatím jsou tedy palivové příplatky (PAP) dorovnány na aktuální hodnotu a to následovně :  

  Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Benešov     ( + 1,00 Kč   _________________   t.j. PAP  14,80  Kč /L

  Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Brno           ( + 1,10 Kč )   _________________   t.j. PAP  17,65  Kč /L

  Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov          ( + 0,41 Kč )   _________________   t.j. PAP  11,78  Kč /L

  Aktuální příplatky, které jsou v tomto období v platnosti jsou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha  


 •                  INFO č.2    SLEVOVÉ AKCE NA BŘEZEN                                                                                                                                                  
 • Opět se Vám budeme snažit usnadnit start do nové sezóny, tak jako v loňském roce a pro jarní létání snižujeme cenu typů vyznačených v aktuálním ceníku - viz příloha k informaci č.1. Proto na březen snižujeme ceny základní hodinové sazby následujících typů :

  Cessna C-152 OK-LKB na letišti Benešov a C150 OK-MAP na letišti Brno........................................  2.680,- Kč + PAP (sleva 200,-Kč)         Cessna F-172 OK-ABC na letišti Brno pro létání VFR snižujeme na úroveň ceny C-172 IKQ ............. 3.480,- Kč + PAP (sleva 420,-Kč)         Cessna F-172 OK-ABC na letišti Brno pro létání IFR .......................................................................... 4.200,- Kč + PAP (sleva 120,-Kč)         ULL TL-132 Condor OK-AUU12 na letišti Benešov ............................................................................. 1.660,- Kč + PAP (sleva 140,-Kč) 


 •                  INFO č.3    OPRAVA LETOUNU KP2U "SOVA"   A  PŘEŠKOLENÍ NA TL-132                                                                                            
 • Již v únoru byla započata rozsáhlá oprava motoru UL letounu KP2U SOVA, která by měla trvat ještě minimálně do poloviny března. Oprava motoru KP2U je technicky i finančně náročná, naši technici jej rozebírají na "prvočinitele" aby mu vrátili ztracený výkon. Je možné, že se oprava protáhne až do konce měsíce. také z toho důvodu jsme pro Vás snížili cenu letové hodiny na typu TL-132, abychom Vám umožnili létat za výhodných podmínek na jiném ULL, případně se na něj přeškolit. V případě přeškolení na typ TL-132 navíc nebudete při létání přeškolovací osnovy platit palivový příplatek. A to už stojí za úvahu, získat další typ! :-)  Tato nabídka (přeškolení bez PAP) platí pouze pro naše piloty, kteří u nás dlouhodobě létají, není to tedy akce veřejná a platí pro zahájení přeškolení v měsíci březnu.

 •                  INFO č.4    PERIODICKÉ ROČNÍ ŠKOLENÍ PILOTŮ CPL / PPL A ULL         22.3.2014 09:00 SEČ                                                               
 • Proč je tato informace červeně? Jistě většina z Vás pochopila... protože toto školení je povinné pro všechny piloty. Jako každý rok je školení pilotů a žáků naplánované na březen a od letošního roku a dále do budoucna, jsme pro Vás připravili novinku. Kromě "obecně nudných" přednášek na téma letecké předpisy, rozbory nehod, technika pilotáže, provozní příručka a pod. budeme zařazovat vždy jednu "zajímavější" přednášku, kterou budou prezentovat profesionálové z daných oborů. Samozřejmostí je, jako vždy, prezentace zástupce Řízení letového provozu. Tentokrát nás bude seznamovat se změnami ve vzdušném prostoru ČR ten nejpovolanější. Ing. Ivo Lengál je řídící letového provozu ANS v Praze Jeneč a zároveň pilot. Změn je v roce 2014 opravdu hodně, toto školení nelze podceňovat. Dále bude mít zajímavou přednášku z letecké meteorologie  RNDr. Lubomír Hodan, pilot a bývalý profesionální meteorolog. Předá Vám své zkušenosti, které jsou právě z pohledu pilota velmi cenné. No a pak již budou standardní přednášky a prezentace našich instruktorů - metodika, předpisy, letištní řád a změny se službou RADIO, školení SAFETY a pod. Školení pilotů je, jako každý rok, tradičně v restauraci hotelu Pošta v Benešově a je včetně oběda. Protože je již přes měsíc zveřejněn plán akcí na první pololetí, jistě všichni víte, že je školení dne 22.3.2014 od 9hodin. Ukončení plánujeme na cca 16-17hod podle množství dotazů v diskuzích a požadavků na přestávky. Protože se změnami ve vzdušném prostoru v r. 2014 bude vydávána i nová mapa ICAO, vyjde databáze letišť s mapou tentokrát později a na školení budeme teprve přijímat objednávky. Součástí školení bude opět zajímavé DVD. Pro předem omluvené piloty a žáky, kteří se ve vyjímečném případě nebudou moci zúčastnit tohoto pravidelného termínu, bude vypsán datum náhradního školení na letišti Benešov, to plánujeme v polovině dubna.


 •  
 •                    To je tedy prozatím vše, v případě Vašich dotazů mne neváhejte kontaktovat na telefonu 603 202 884 nebo 604 842 624.                                              Krátké zprávy jsou zveřejňovány nadále na BemoAir News...  

                                                                                                                         Za Leteckou školu BEMOAIR     Vítězslav Nováček

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer