Informační bulletin na ZÁŘÍ 2014

Vážení piloti a pilotky, čtěte prosím nový provozní informační bulletin na měsíc září 2014, který je uveden v článku níže : 


   INFORMAČNÍ BULLETIN č.:    BMA/09/2014                                               ZÁŘÍ                                                                     V Benešově   4.9.2014 


 •                 INFO č.1    PALIVOVÉ  PŘÍPLATKY  NA  ZÁŘÍ 2014                                                                                                                                          
 • Cena paliva se za minulý měsíc měnila v řádu haléřů a tak ponecháváme v platnosti i kompletní ceník včetně palivových příplatků :  

  Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Benešov      (  0,00 Kč )   _________________   t.j. PAP  14,90  Kč /L

  Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Brno            (  0,00 Kč )    _________________   t.j. PAP  17,30  Kč /L

  Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov          (  0,00 Kč )   _________________   t.j. PAP  11,79  Kč /L

  Aktuální příplatky, které jsou v tomto období v platnosti jsou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha  


 •                  INFO č.2    AKČNÍ CENA NA LETOUNECH ULL - ZÁŘÍ 2014                                                                                                                           
 • Jak je napsáno v informaci č. 1 ceník týkající se palivových příplatků se nemění. Pilotům ULL kteří mají u nás platnou smlouvu o pokračovacím výcviku, nabízíme v září létání za výhodnější ceny na všech ultralehkých letadlech a to následovně :

  KP2U   OK-GUU14    -  původní základní cena bez PaP a DPH : 1900,- Kč - cena na září 2014 :   1700,-  Kč

  TL-132   OK-AUU12  -  původní základní cena bez PaP a DPH : 1800,- Kč - cena na září 2014 :   1600,-  Kč

  LK-2      OK-AUE28   -  původní základní cena bez PaP a DPH :   990,- Kč - cena na září 2014 :     800,-  Kč

  Využijte babího léta k  Vašim podzimním výhodnějším výletům nebo přeškolení!            Atuální ceník najdete v příloze - zde.


 •                  INFO č.3    ZAPISOVÁNÍ LETOVÉ A PROVOZNÍ DOBY DO DOKUMENTACE                                                                                                
 • Koncem srpna byl vydán Úřadem pro civilní letectví dokument, upravující postupy pro zápis letové a provozní doby do letové a provozní dokumentace. Dokument je ke stažení na stránkách ÚCL. (toto se netýká pilotů a deníků ULL). Interní postup naší letecké školy, tedy jakým způsobem se budou zapisovat hodiny do palubního deníku, zápisníku a další dokumentace, bude popsán (formou změny) v naší provozní příručce. Prozatím, jak budete chodit na létání, tak kontaktujte před zápisem do palubního deníku a zápisníku svého instruktora, který Vám sdělí jak lety evidovat. V příštím informačním bulletinu bude již zveřejněna změna provozní příručky s přesným postupem, týkající se výše uvedeného. Co se týká účtování letových hodin, v tom ohledu se pro Vás nic nezmění, nebudeme Vám účtovat "dobu letu" (která bude včetně pojíždění), ale "provozní dobu", tedy dobu "čistého" letu od vzletu do přistání, tak jak doposud.


 •                  INFO č.4    LETECKÝ DEN 2014 - AEROVÍKEND  13.9. - 14.9.2014                                                                                                                 
 • Ve dnech 13.9.2014 (So) a 14.9.2014 (Ne) se koná na letišti v Nesvačilech tradiční "Aerovíkend", tedy setkání modelářů a pilotů velkých letadel, který bude vrcholit leteckým dnem v neděli od 14hodin. Na rozdíl od loňského roku již na tomto leteckém dni budou moci vystoupit i velké letouny, tedy nejen ULL.  Celá akce je věnována jako vzpomínka při příležitosti 100letého výročí první světové války. Srdečně zveme všechny naše piloty také na večírek BEMOAIRu, který pořádáme také již tradičně v sobotu v podvečer. Dostatek dobrého jídla a pití bude samozřejmostí, Podrobnosti týkající se Aerovíkendu najdete na stránkách pořadatele, pana Hadače zde : AEROVÍKEND 2014


 •                  INFO č.5    AKTUALITY NA BMA NEWS A NOVÉ FOTOGALERIE                                                                                                                   
 • V srpnu byl naplánován let do Rakouska, bohužel se nekonal, protože se termín nikomu nehodil a navíc jsem musel zařizovat zajímavější akci a tou byl pětidenní výlet s L200 do Anglie a Belgie. Podrobná reportáž z jednotlivých dnů tohoto letu je napsána na BemoAir News a ve fotogalerii na Google Picasa jsou fotografie v několika albech, roztříděné podle jednotlivých dní... Výlet do Rakouska a případně na Slovensko bude organizován v případě zájmu jednotlivců ve volných víkendech září a října. Přesný termín vypsán není, komu se bude jaké datum hodit je možné termíny přizpůsobit. 

 •                 INFO č.6    ZKOUŠKY Z LETECKÉ ANGLICTINY                                                                                                                                               
 • Na říjen plánujeme další zkoušky z letecké ICAO angličtiny, máte-.li někdo zájem, předběžné přihlášky zasílejte emailem nebo telefonicky, termín konání bude oznámen v dalším bulletinu.

 •                    To je poslední informace, v případě Vašich dotazů mne neváhejte kontaktovat na telefonu 603 202 884 nebo 604 842 624.                                    Krátké zprávy jsou zveřejňovány nadále na BemoAir News...  podívejte se opět i do naší fotogalerie na nové příspěvky.

                                                                                                                         Za Leteckou školu BEMOAIR     Vítězslav Nováček

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer