Informační bulletin na LISTOPAD 2014

Vážení piloti a pilotky,

v článku níže najdete informační bulletin na měsíc listopad, týkající se palivových příplatků, příručky pro řízení bezpečnosti, termínu "Doletné", zveřejňování informací na FB a dalších  : 


   INFORMAČNÍ BULLETIN č.:    BMA/11/2014                                         LISTOPAD                                                       V Benešově   4.11.2014 


 •                 INFO č.1    PALIVOVÉ  PŘÍPLATKY  NA  LISTOPAD 2014                                                                                                                      
 • Cena paliva AVGAS a Natural na letišti v Benešově byla dodavatelem snížena, navíc máme doplněnou cisternu opět o něco levnějším palivem, takže můžeme na LKBE snížit palivové příplatky. Na letišti Brno se cena nezměnila, tam tedy PAP za AVGAS100 zůstává :  

  Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Benešov      (  -0,60 Kč )   _________________   t.j. PAP  14,30  Kč /L

  Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Brno            (   0,00 Kč )    _________________   t.j. PAP  17,30  Kč /L

  Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov          (  -1,23 Kč )   _________________   t.j. PAP  10,56  Kč /L

  Aktuální příplatky, které jsou v tomto období v platnosti jsou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha  


 •                  INFO č.2    PŘÍRUČKA PRO ŘÍZENÍ BEZPEČNOSTI (SMM - SAFETY MANAGEMENT MANUAL)                                                         
 • Možná jste si všimli minulého článku věnovaného přímo tomuto tématu, tedy SMS (Safety management system) a příručky která tento systém řídí, tedy SMM. Pro připomínku tedy cituji text původního článku, pro ty, kteří by jej přehlédli : 

  Důležitá informace pro všechny naše piloty : Byla vydána a ÚCL schválena nová příručka pro řízení bezpečnosti, v souladu s EASA. Naši instruktoři a piloti na hlavní i vedlejší pracovní poměr budou s příručkou seznámeni na IMZu/semináři ve čtvrtek dne 6.11.2014. Ostatní létající personál s novým systémem řízená bezpečnosti bude seznámen na pravidelném zimním školení. Prozatím si dokument v PDF můžete stáhnout k samostudiu zde, v sekci "PŘÍRUČKY". Je v levém bloku, dostupná po přihlášení našim pilotům, registrovaným uživatelům provozních stránek. Označena je jako SMM (Safety Management Manual).


 •                  INFO č.3    TERMÍN "DOLETNÉ" 2014  -  MOŽNOST VOLBY V ANKETĚ                                                                                                
 • Letos vychází "Doletná" na soboty buď 13.12. nebo 20.12. (Jak jsem sledoval minulé termíny, doposud nejzašší datum byl 19.12.)  Sobota 13.12. je druhý týden, obvykle bývala doletná třetí týden. Ale 20.12. je již blízko vánoc.... nechám Vás tedy interaktivně zvolit který termín by Vám víc vyhovoval. Proto byla na BMA NEWS vytvořena anketa, ve které můžete do konce tohoto týdne hlasovat, který termín by víc vyhovoval. Prosím tedy všechny piloty, kteří mají v plánu se této akce zúčastnit, aby se v této anketě co nejdříve vyjádřili. Bude nutné v příštím týdnu defiinitivně zamluvit restauraci, opět v hotelu "Pošta" v Benešově, tedy jako vždy. V prosincovém bulletinu pak bude oficiální pozvánka s pevným datem, časem zahájení a přibližným programem.


 •                  INFO č.4    BEMOAIR OPĚT NA FACEBOOKU                                                                                                                                      
 • Protože tato sociální síť je poměrně hodně sledovaná a hodně z Vás na FB již účet má, obnovili jsme zde činnost po několika letech ne-aktivity. Současně budou na FB sdíleny : veškeré články z BMA NEWS, nové fotogalerie na Picasa, naše filmy a videa na YouTube a také na něm budou zveřejňovány informace o vydávání těchto bulletinů. (Samozřejmě, Vám budeme dále zasílat upozornění na nové bulletiny emailem, jako doposud.) Pokud máte na facebooku účet, přidejte si nás do oblíbených, ať múžete vkládat vlastní příspěvky a zajímavé odkazy, respektive označte nás palcem nahoru, děkujeme! :-)


 •                  INFO č.5    ČÁSTEČNĚ OMEZENÉ PARKOVÁNÍ - STAVBA V OKOLÍ NAŠEHO VJEZDU NA LETIŠTĚ                                                 
 • Informace a stav oznámený v minulém bulletinu trvá, viz foto na FB.  Kompenzací za tato omezení, (naštěstí mimo hlavní sezónu) bylo stavební firmou slíbeno vyasfaltování a oprava parkoviště a vjezdu č.3

   

      To byla poslední informace, v případě Vašich dotazů mne neváhejte kontaktovat na telefonu 603 202 884 nebo 604 842 624.                                    Krátké zprávy jsou zveřejňovány nadále na BemoAir News...  a nově opět také na Facebooku.

                                                                                                                         Za Leteckou školu BEMOAIR     Vítězslav Nováček

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer