Informační bulletin na BŘEZEN 2015

Vážení piloti a pilotky,
vydáváme nový informační bulletin na březen č. BMA03/2015, týká se opět palivových příplatů, připomínky školení pilotů a nočního létání. Podrobnosti čtěte v článku níže.
 

 INFORMAČNÍ  BULLETIN č. BMA/03/2015                            BŘEZEN 2015                                        4.3.2015  

 

 • INFO č.1 - Palivové příplatky na měsíc březen 2015                                                 yes

        Bohužel Twintrans zvýšil cenu AVGAS 100 na letišti Benešov, a to poměrně výrazně, oproti tomu v Brně Shell opět mírně zlevnil. Je to sice nepochopitelné, ale je to tak. Takže na březen zvyšujeme příplatky v Benešově a snižujeme na letišti Brno. Tím se palivové příplatky poprvé v historii otočily a asi budeme létat tankovat do Brna... :-) (Na Twintrans jsem napsal dotaz z jakého důvodu ceny zvedli, uvidíme co to udělá s cenou paliva příští měsíc). Cena Naturalu pro ULL se nemění. Aktuální palivové příplatky tedy uvádíme v následující tabulce, v platnosti je i nový ceník se změnami :   (FS - fuel surcharge t.j. PAP - palivový příplatek)

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Benešov      (  +  1,50 Kč )   _________________   t.j. PAP  13,48  Kč /L

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Brno                - 0,50 Kč )    ___________________   t.j. PAP  12,65  Kč /L

Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov           +/- 0,00 Kč )   _________________    t.j. PAP  08,07  Kč /L

Aktuální příplatky, které jsou v tomto období v platnosti, jsou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha

 

 • INFO č.2 - Poslední připomínka zimního školení pilotů - dne 7.3.2015                                                                         


       Protože je povinností každého pilota i žáka ve výcviku zúčastint se jednou ročně školení a přezkoušení z teoretických znalostí, jen připomínám termín našeho školení pilotů, jak bylo uvedeno v minulém bulletinu BMA/02/2015 :  SOBOTA 7.března 2015 od 9:00 v restauraci hotelu Pošta v Benešově - pokud by někdo nevěděl, mapa je na tomto odkazu : HOTEL POŠTA BENEŠOV Podrobnosti opakovat nebudu, spolu s programem školení bylo vše uvedeno v minulém bulletinu. Termín případného náhradního školení ještě neznám, ale pro ty kteří se ze závažného důvodu nemohou zúčastnit a omluvili se, nějaký vymyslím, pravděpodobně ve druhé polovině dubna.

 • INFO č.3 - Nové výcviky a rozšíření oprávnění Letecké školy BEMOAIR                                                                        


       Od března budeme mít jako ATO-002 schváleny nové výcviky, ke kterým jsem v zimním období zpracovával dokumentaci, probíhal schvalovací proces a dnes jsem od ÚCL dostal informaci o jejich konečném schválení. Ještě nemám v ruce nové osvědčení ATO ale je připraveno k vyzvednutí. Zde je výčet těch výcviků, o které budeme mít rozšířené oprávnění :  LAPL(A), EIR(A), teorie CPL(A)M250, teorie IR(A)M150 a ATPL(A) integrovaný. Pracujeme na rozšíření o výcviky TST ale ty zatím nejsou schváleny, snad později. Podrobnosti o tom, co jaká zkratka znamená, tady popisovat nebudu, většinou to víte a pokud ne, podrobnosti se dozvíte na našem sobotním školení. Později o tom bude podrobně psáno na našich webových stránkách, kde bude uvedena i kalkulace těchto nových výcviků. 

 • INFO č.4 - Noční létání - výcviky a obnova kvalifikace                                                                                                   


       V březnu je ještě poměrně dlouhá noc a počasí už bývá pěkné ( i když letos bylo počasí slušné po celou zimu), tak bychom opět zahájili noční provozy na letištích Brno a případně Vysoké Mýto. Pokud by měl někdo zájem získat kvalifikaci pro noční lety VFR na Cessně C152 nebo C172, přihlaste se, budeme výcviky organizovat i individuálně, v závislosti na počasí a vašem volnu. Podrobnosti, případně požadavky a dotazy bude možné probrat i na školení pilotů.


 •     To je na březen vše, v případě Vašich dotazů k výše uvedeným bodům bulletinu mne kontaktujte na tel. 604 842 624 nebo 603 202 884 případně emailem na adrese :  novacek@bemoair.cz.

Za Leteckou školu BEMOAIR s.r.o.  Vítězslav Nováček