Informační bulletin na DUBEN 2015

Vážení piloti a pilotky,
vydáváme další informační bulletin č. BMA04/2015, na měsíc duben 2015. Čtěte jej pozorně, obsahuje důležité informace týkající se cen a palivových příplatků, pojištění pilotů, termínu náhradního školení a přezkoušení pilotů - testů. Podrobnosti čtěte v článku níže.

 INFORMAČNÍ  BULLETIN č. BMA/04/2015                            DUBEN 2015                                         8.4.2015  

 
 • INFO č.1 - Palivové příplatky na měsíc duben 2015                                                 yes

        Cena paliva se opět na trzích zvýšila, proto upravujeme palivové příplatky, tentokrát jak na letišti Benešov pro benzin AVGAS a Natural, tak i na letiště Brno, kde Shell se zpožděním dorovnává ceny. Přesto, jsou ceny leteckého benzinu i Naturalu (bez biosložky)  pořád nižší, než v minulém roce ve stejné období. Aktuální palivové příplatky tedy uvádíme v následující tabulce, v platnosti je i nový ceník se změnami :                                                                                                                                                                         (FS - fuel surcharge t.j. PAP - palivový příplatek)

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Benešov      (  +  0,50 Kč )   _________________     t.j. PAP  13,98  Kč /L

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Brno             +  1,00 Kč )    ___________________     t.j. PAP  13,65  Kč /L

Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov           (  +  0,42 Kč )   _________________     t.j. PAP   8,49  Kč /L

Aktuální příplatky, které jsou v tomto období v platnosti, jsou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha

 

 • INFO č.2 - Náhradní školení pilotů - termín :   sobota  25.4.2015                                                                                  


       Povinností každého pilota i žáka ve výcviku je, zúčastnit se jednou ročně školení a přezkoušení z teoretických znalostí. Ti z Vás, kteří se z vážných pracovních nebo rodinných důvodů omluvili z pravidelného školení 7.3.2015 mají možnost absolvovat náhradní školení. To bude na učebně BEMOAIRu - letiště Benešov v SOBOTU 25.dubna 2015 od 9:30  Program školení bude podobný jako v březnu (z důvodu vytíženosti externích lektorů budou některé přednášky ze záznamu) nicméně bude probráno vše, co bylo na pravidelném školení. Záznam původního školení obdržíte na DVD, rovněž dostanete k dispozici datové DVD plné potřebných souborů pro létání a pro úspěšné absolvování přezkoušení. Další školení již nebudeme organizovat a kdo jej nebude mít, může se pak domluvit pouze na školení individuálním, za individální cenu 1000,-Kč.

 • INFO č.3 - Přezkoušení pilotů pro rok 2015  - testy na E-Learning                                                                                


       V sekci E-Learning (odkaz na záložce TESTY) je již k dispozici kompletní přezkoušení pilotů pro rok 2015, došlo k několika změnám, některé testy jsou odlišné od loňských (např. letecké předpisy - bylo hodně změn), některé jsme naopak zjednodušili a ubrali otázky (provozní příručka) a některé jsou téměř stejné. Přesto čtěte pozorně otázky, ať neuděláte zbytečné chyby. Každý vyplňuje jen to, co se ho týká, podrobný popis je v návodu. Všichni naši piloti mají z minula založený účet na www.bemoair.com/elearning , pro ty platí přihlašovací údaje z let minulých. Kdo přihlašovací údaje nemá, nebo je zapomněl, zažádejte si emailem o reset hesla, respektive založení účtu. Testy vyplňují pouze ti piloti/žáci, kteří mají již po školení. Kdo má zimní periodické školení u jiné ATO/FTO/AK a bude u nás letos létat, školení mu uznáváme, jen si u nás vyplníte potřebné testy. Podrobný postup pro vyplňování najdete v návodu, zde : NÁVOD - TESTY ve formátu PDF Testy zde budou zveřejněny do konce května, do kdy každý pilot, který chce létat samostatně, má mít absolvované školení i splněné přezkoušení. Ti, kteří budou mít testy úspěšně za sebou, přihlaste se o potvrzení do Vašeho pilotního zápisníku, před Vaším dalším létáním.  

 • INFO č.4 - Nové výcviky  - první kurz teorie CPL(A)/250                                                                                                


    Jak již bylo informováno v minulém bulletinu, má naše ATO-002 schválené nové výcviky a to :  LAPL(A), EIR(A), teorie CPL(A)M250, teorie IR(A)M150 a ATPL(A) integrovaný. Protože již máme několik zájemců o výcvik CPL(A) včetně této teorie, vypisujeme první distanční kurz teorie CPL(A)/M250, který bude začínat koncem května. Pro naše piloty budeme mít zajímavé akční ceny. Podrobnosti o přesném časovém rozpisu kurzu budou zveřejněny v některém z dalších bulletinů. Již nyní se ale může přihlašovat každý, kdo bude mít zájem o výcvik teorie i praxe obchodního pilota v naší letecké škole. Cenová kalkulace teoretického výcviku CPL(A)/M250 je 19.900,-Kč bez DPH, ale pro piloty, kteří u nás létají na smlouvu a budou u nás pokračovat s praktickým výcvikem CPL máme připravenu výraznou slevu a to ve výši 25%. Naši piloti tedy budou mít tento první kurz za cenu 15.920,- bez DPH. V ceně kurzu nejsou učebnice a výukové materiály. Ostatní kurzy včetně EIR budeme provádět individuálně, dle zájmu. Přihlášky zasílejte na info@bemoair.cz 

 • INFO č.5 - Pojištění  odpovědnosti pilotů pro sezónu 2015/2016                                                                                  


       Loňské pojištění odpovědnosti pilotů končí 30.4.2015. Jsme vlastně jen zprostředkovatel tohoto pojištění, aby si jej každý nemusel zajišťovat sám a máte ho díky tomuto hromadnému pojištění přes nás i o něco levnější. Pro letošek ale musíme změnit pravidla jak pojištění zajistit a to z důvodu potíží s pojišťovnou. Způsobení škody i na jiných, než našich letadlech i u jiných provozovatelů (na což se toto pojištění také vztahuje), nám nakonec zvýšilo cenu zákonného pojištění našich letadel. Pojišťovna to totiž vyhodnotí jako naši škodní událost, protože smlouva je na nás. Je to nelogické, jedná se o jiný produkt, ale pojišťovna to má takto nastaveno a moc možností pojistit se za lepších podmínek jinde, zatím není. Jedna z možností, jak provést pojištění odpovědnosti tedy je, že pro Vás pojistku zajistíme, ale smlouva bude uzavřena přímo s Vámi a pojistné budete hradit přímo pojišťovně, ne nám. Pak by ale byla pojistka vedena jako individuální a tedy pro Vás o něco dražší. Pokud by to bylo přes nás, pod naši hlavičkou, POJIŠTĚNÍ VÁM ZAJISTÍME NA ZÁKLADĚ VYPLNĚNÉ PÍSEMNÉ OBJEDNÁVKY, KTERÁ BUDE OBSAHOVAT KLAUZULI O PŘÍPADNÉM VYROVNÁNÍ PILOTA V DŮSLEDKU JEHO POJISTNÉ UDÁLOSTI NESOUVISEJÍCÍ S PROVOZEM LŠ BEMOAIR. Podrobnosti o možnostech zajištění pojistky odpovědnosti zveřejníme jako samostatnou informaci zde na provozních stránkách, jakmile budu mít aktuální ceny a podmínky od pojišťovny. Předběžné požadavky na pojištění/prodloužení můžete zasílat již nyní, abych věděl přibližný počet pilotů.  


 •     To je prozatím z dubnového bulletinu vše, v případě Vašich dotazů k výše uvedeným bodům mne kontaktujte na tel. 604 842 624 nebo 603 202 884 případně emailem na adrese :  novacek@bemoair.cz.

Za Leteckou školu BEMOAIR s.r.o.  Vítězslav Nováček