Informační bulletin na ČERVEN 2015

Vážení piloti a pilotky,
po měsíční pauze vydáváme další informační bulletin č. BMA05/2015, na měsíc Červen 2015. Květnový bulletin byl vynechán, nebyly žádné velké změny a akce, tento červnový je ale informacemi přímo nabitý, čtěte jej tedy pozorně, obsahuje důležité informace. Podrobnosti najdete v článku níže.

 INFORMAČNÍ  BULLETIN č. BMA/05/2015                            ČERVEN 2015                                        4.6.2015  

 
 • INFO č.1 - Palivové příplatky na měsíc červen 2015                                                 yes

        Cena paliva se sice zvýšila, ale prozatím ponecháváme palivové příplatky na výši, jak byly v měsících dubnu a květnu, tedy jak je uvedeno níže v následující tabulce, v platnosti zůstává i ceník. Protože jsou již v provozu všechna letadla, (některá v minulém ceníku nebyla uvedena), je vydán nový ceník pro červen s původními cenami a doplněn :                                                     (FS - fuel surcharge t.j. PAP - palivový příplatek)

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Benešov      (  +  0,00 Kč )   _________________     t.j. PAP  13,98  Kč /L

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Brno             +  0,00 Kč )    ___________________     t.j. PAP  13,65  Kč /L

Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov           (  +  0,00 Kč )   _________________     t.j. PAP   8,49  Kč /L

Aktuální příplatky, které jsou v tomto období v platnosti, jsou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha

 

 • INFO č.2 - Navigační soutěž BEMO AIR RACE - B.A.R. 2015 - termín :   sobota  20.6.2015                                        


       Již tradičně, třetí sobotu v měsíci červnu se koná naše firemní navigační soutěž - BemoAir Race, nejinak tomu bude i letos. Termín vychází na sobotu 20.6. a soutěž bude obsahovat vlastní navigační let, přesné přistání do pásma a další prvky leteckého umění. Již je přihlášeno osm posádek, ještě je možné doobsadit na vystřídání Cessnu C152 a C172 a ULL Sova, Condor a pokud někdo trpí nedostatkem adrenalinu, tak může letět i s LK2 SLuka. :-) (Zlín Z43 je již plně obsazen třemi posádkami, Z-142 bude na Akro závodech, L200 a L40 na sletu ve Vysokém Mýtě). Přesné propozice soutěže pak budou ke stažení na těchto stránkách cca týden před závodem, jako samostatná informace. Propozice a bližší informace také budou přihlášeným zaslány emailem. Přihlášené posádky jsou již zapsány do rezervací v E.B.A. pro další přijímáme přihlášky telefonicky i emailem. Po soutěži bude opět večírek spojený s grilováním - jako již tradičně, tímto srdečně zvu všechny naše piloty, nejen závodníky účastnící se B.A.R.2014. Bude i klasický modelářský podvečer, kdo má modely, vezměte je s sebou.

 • INFO č.3 - Přezkoušení pilotů z ICAO ENGLISH  - neděle 21.6.2015                                                                              


       Na neděli 21.6. máme jediný volný termín v měsíci červnu, kdy je možné s ohledem na možnosti zkušební komise provést plánované školení a zkoušky z angličtiny ICAO. Blíží se vrchol sezóny a možné výlety do zahraničí, tak si všichni zkontrolujte své platnosti ICAO Level 4 a 5 a včas se přihlašte. Podrobnější informace ke kurzům a zkouškám, které jsou stálého charakteru a nemění se, naleznete v sekci "Archiv"   na těchto stránkách a dále vpravo dole. Kdo naše stránky navštěvuje častěji, ví i kde najít případné podklady pro školení, scripta z angličtiny a pod. (sekce "Příručky" - po přihlášení). Případní zájemci, hlaste se emailem na :  info@bemoair.cz nebo na telefonním čísle 604842624, případne 603202884. Opakovací kurs začne dopoledne v 10hodin a odpoledne od 14hod budoou zkoušky. Cena kurzu je jako vždy 500,-Kč, a samotné zkoušky 1950,-Kč + DPH.  

 • INFO č.4 - Zahájení kurzu teorie CPL(A)/250                                                                                                                   


    Jak již bylo informováno v minulém bulletinu, zahajujeme první distanční kurz teorie CPL(A)/M250. Úvodní lekce kurzu bude v pátek 26.6.2015, sejdeme se na učebně BEMOAIRu v Benešově v 15:00 hodin. S piloty, kteří se již přihásili jsme v kontaktu a potvrzujeme jejich účast. Ještě jsou ale volná místa, pokud by někdo další chtěl zahájit výcvik obchodního pilota, přihlášky zasílejte emailem na fto@bemoair.cz Pro naše piloty máme připravenu slíbenou slevu 25% z běžné ceny výcviku CPL(A)/M250 (která je 19.900,-Kč bez DPH). Tedy pro piloty, kteří u nás létají na smlouvu a budou u nás pokračovat s praktickým výcvikem CPL bude tento první kurz za cenu 15.920,- bez DPH. V ceně kurzu nejsou učebnice a výukové materiály, podrobnosti o průběhu kurzu a dalších lekcích z jednotlivých předmětů, stejně jako informace o přezkušování budou sděleny účastníkům kurzu během úvodní lekce 26.6.2015 

 • INFO č.5 - Potvrzení k pojištění odpovědnosti                                                                                                                  


       Piloti, kteří jsou u nás pojištěni na odpovědnost za škody způsobené při leteckém provozu mají již vystaveno potvrzení od pojišťovny a mohou si jej vyzvednout v kanceláři Letecké školy. Toto potvrzení slouží pro ostatní provozovatele, pokud létáte i jinde. Jestliže létáte pouze u nás, s našimi letaadly potvrzení nepotřebujete, ale vystaveno jej máte, mžete si jej také vyzvednout. Pojistné období je do konce dubna příštího roku a pro prodloužení budete vyzváni emailem, neprodlužuje se automaticky. Pro piloty, kteří připojištění nejsou platí sazby spoluúčasti uvedené ve smlouvě o pokračovacím výcviku (na zapůjčení letadla).

 • INFO č.6 - Omezení provozu z důvodu pořádání firemních akcí                                                                                     


  V červnu máme další dvě akce, které se dotknou běžného provozu a výcviku.

 • AKCE č. 1 -  13.6.2015  - na tento den (sobota) není možný žádný provoz klientů, všechna letadla a piloti/instruktoři budou plně vytíženy po celý den na firemní akci České Spořitelny. Bude obsazen i malý hangár pro rauty a parkoviště. Akce se zúčastní v průběhu celého dne asi 300 osob, není možné se věnovat v tento den jiné činnosti. V rezervačním systému jsou již letadla plně blokována, musíme využít i letadla a piloty z Brna. Podívat se samozřejmě přijít můžete, ale s Vaším létáním v tento den počítat nelze.

 • AKCE č. 2  -  25.6.2015 - v tento den bude tradiční firemní akce společnosti ATIS GROUP, která ji u nás pořádá pravidelně. Obsazen bude malý hangár pro raut a prezentace a lety budeme provádět se Z43 a M5-210. Protože je to v týdnu (čtvrtek) a pro lety jsou vyhražena jen dvě letadla, tato akce by Vás neměla tolik omezit v létání s dalšími letadly. Bude možný i výcvik, ale pouze samostatné lety.   


 •     To je vše, jak vidíte červen je skutečně nabitý a to ještě neuvádím akce které jsou přádány na cizích letištích  - Aviatická pouť (6.-7.6.) Slet ČS letadel ve Vysokém Mýtě (20-21.6.) a Memorial Air Show v Roudnici (27-28.6.) V případě Vašich dotazů k výše uvedeným bodům bulletinu mne kontaktujte na tel. 604 842 624 nebo 603 202 884 případně emailem na adrese :  novacek@bemoair.cz.

Za Leteckou školu BEMOAIR s.r.o.  Vítězslav Nováček