Informační bulletin na prosinec 2016

Vážení piloti a pilotky,
níže je náš poslední letošní bulletin na prosinec 2016. Opět v něm najdete informace týkající se provozu naší letecké školy, přečtěte si jej v článku níže. Najdete v něm pozvánku na "Doletnou" a podrobnosti týkající se palivových příplatků, cen a provozní doby o vánocích.

INFORMAČNÍ  BULLETIN č. BMA/06/2016                         PROSINEC 2016                                          2.12.2016  

 • INFO č.1 - PALIVOVÉ PŘÍPLATKY NA MĚSÍC PROSINEC 2016 + změna podmínek tankování v Brně          yes

        Na měsíc prosinec upravujeme cenu palivových příplatků podle aktuálních cen leteckého paliva. Ke zvýšení na letišti Brno došlo ještě během, listopadu, ale nechali jsme po celý měsíc publikovanou cenu, nyní je dorovnána na aktuální stav. Upozorňuji piloty, kteří by případně potřebovali dotankovat na letišti BRNO bez naší asistence, že je pak cena leteckého paliva vyšší a bude rozdíl přeúčtován. To se týká ostatně jakýchkoliv jiných letišť. V Brně navíc navíc bude k ceně za palivo při plnění malého množství (méně než 50litrů) připočten ještě jednorázový poplatek 300,- Kč! Pokud půjde plnění přes nás, tak už si to ohlídáme, jen na to upozorňuji. Změny a přehled cen palivových příplatků v Benešově a v Brně na prosinec je uveden níže, v tabulce.                                                             (FS - fuel surcharge t.j. PAP - palivový příplatek)

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Benešov      (  + 0,50 Kč )   __________________     t.j. PAP  12,80  Kč /L

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Brno             (  + 1,25 Kč )    __________________     t.j. PAP  13,35  Kč /L

Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov            (  + 0,20 Kč )    _________________     t.j. PAP   7,10  Kč /L

Aktuální příplatky, které jsou v tomto období v platnosti, jsou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha

 
 • INFO č.2 - DOLETNÁ 2016     Sobota 17.12.2016 od 17:00   HOTEL POŠTA - BENEŠOV                                               


       V listopadovém bulletinu jsem Vás informoval o termínu "Doletné", s tím, že upřesním místo. Datum a čas tedy platí jak bylo oznámeno, místem konání je opět restaurace hotelu "Pošta" v Benešově. Pro ty z Vás, kteří tam náhodou ještě nebyli (jedná se většinou o nové piloty, kteří k nám přišli létat v průběhu roku 2016), zde je odkaz na mapy. Níže je pozvánka, budeme se těšit na hojnou účast a dobrou zábavu. Pokud to bude možné, prosím o potvrzení účasti, pokud jste to ještě neudělali, kvůli zajištění dostatečného množství občerstvení - večeří. Pokud někdo požaduje ubytování přímo v hotelu, můžeme Vám jej zajistit, požadavky dávejte do čtvrtka 15.12. 

 • Pozvánka na Doletnou 2016

 •  

 •  

 • ...

 • INFO č.3 - GROB G-115                                                                                                                                                       


 •      V úterý 29.11.2016 byl zalétnut Grob G115, který od příštího roku již bude možné využívat naplno pro Vaše létání a výcviky. Zpráva o tom byla také na BMA.NEWS a několik fotografií ze záletu je také na našem Facebooku. Letoun má příjemné letové vlastnosti a výkonově je něco mezi C152 a C172, jedná se o dvoumístný typ. Ještě čekáme na vystavení plnohodnotného ARC, prozatím bylo vystaveno jen na zálet. Pro registrované piloty na těchto stránkách, bude ke stažení i letová příručka tohoto letounu. 

 • INFO č.4 - PŘISTÁVACÍ POPLATKY                                                                                                                                    


       Připomínám, že od 1.12. nám účtuje Letiště Benešov opět tzv. zimní přistávací poplatky, keré budete mít i v souladu se smlouvu od nás přeúčtovávány. Jedná se o  následující ceny : ULL 50,-Kč,  SEP 80,-Kč  a  MEP 170,-Kč. Tyto zimní poplatky budou účtovány od prosince do konce března, pak se vrátíme k "letním". 

 • INFO č.5 -  SLEVA NA POSLEDNÍ MĚSÍC PROVOZU  L-200 OK-PFM - TRVÁ                                                                   


 •     K 31.12.2016 skončí dobově letoun L-200 OK-PFM a ještě mu zbývají nějaké hodiny na dolétání konce životnosti. Další G.O. již provádět nebudeme, bylo by to velmi neekonomické. V listopadovém bulletinu jsme tedy nabídli našim pilotům slevu na dolétání letových hodin, kterou někteří z Vás využili. Ještě nějaké hodiny zbývají a tak je letoun zatím limitován pouze dobově. Za základní cenu na tomto konkrétním letadle 5200,-Kč/hod + poplatky, je tedy možné létat ještě celý prosinec. Na příští rok bude opět uschopněna L-200 OK-PHJ a na té již bude standartní cena 6900,- Kč/hod + poplatky a DPH. Hodina včetně daně na OK-PFM je nyní tedy o více než 2000,-Kč/h nižší než ceníková L200 VFR. Využijte poslední možnost slevy na OK-PFM ještě v prosinci!

 • INFO č.6 - PROVOZ O VÁNOCÍCH A NA SKLONKU ROKU 2016                                                                                        


     Přesto, že jsme zde pro Vás po celý rok, včetně svátků, sobot a nedělí, v prosinci na Vánoční svátky budeme mít otevírací dobu omezenou. Navíc bude pozastavena i služba poskytování informací na věži letiště Benešov a to s přestávkou od 19.12.2016 až do 6.1.2017. Provozní doba LŠ BEMOAR bude následující : Do soboty 17.12. včetně (datum doletné) provoz bez omezení. Neděle 18.12.2016 provoz možný s ohledem na ustanovení provozní příručky A11 a A14.7 (týkající se odpočinku, alkoholu...) Další týden před Vánoci tedy od 19.12. do 23.12. provoz možný, podle počasí a na ohlášení alespoň den předem v systému E.B.A. Dále : sobota 24.12. / neděle 25.12. a pondělí 26.12.2016 je LŠ Bemoair uzavřena. Od úterý 27.12. do Silvestra provoz možný ve stejném režimu jako po Doletné, tedy nahlášení zápisem v EBA nebo telefonicky na můj telefon 604842624 alespoň den předem a v závislosti na počasí. 31.12. plánujeme tradičně Silvestrovský provoz od rána, s ukončením nejpozději v 15:30. V neděli 1.1.2017 zavřeno a první týden v lednu opět pouze na objednávku předem. Další rozpis bude v lednovém bulletinu.

 • INFO č.7 - AEROFOTO  2016                                                                                                                                                


       Jako každý rok, bude na Doletné veřejné vyhodnocení soutěže AEROFOTO 2016, tedy soutěže o nejlepší fotky z létání s našimi letadly (kategorie1) nebo o povedené fotky letadel a letecké techniky ve světě (kategorie2). Fotografie můžete přihlašovat nejpozději do čtvrtka 15.12.2016, abych je stačil zpracovat a zařadit. V průběhu roku 2016 došlo ke kompletnímu přepracování webových stránek AEROFOTO a jsou na nich umístěny soutěžní snímky a vyhodnocení ze všech 11 soutěžních ročníků + podrobné informace a propozice na přihlášení do 12.ročníku 2016. Těm, kteří mi již fotografie zaslali děkuji, kdo se chce ještě soutěže zúčastnit, vyberte vhodné fotografie, opatřete je trefným / vtipným popisem a zašlete nám je. Soutěží se o drobné ceny a hlavní cenu pro fotku s nejvyšším počtem bodů...

  - Emailová schránka aerofoto@bemoair.cz má velikost 150MB, nemusíte tedy posílat fotky přes úschovnu, ale přímo.

  - Fotografie, výsledky z minulých ročníků a propozice najdete na tomto odkazu BEMOAIR/MULTIMEDIA/AEROFOTO


 •     To je na prosinec 2016 zatím vše, v případě Vašich dotazů k jednotlivým bodům bulletinu, mne kontaktujte na tel. 604 842 624 nebo emailem na adrese :  novacek@bemoair.cz.  Kdo dává přednost pevné lince, použijte snadno zapamatovatelné číslo 32 41 41 411.

Za Leteckou školu BEMOAIR s.r.o.  Vítězslav Nováček